settings icon
share icon
سوال

آیا یک مسیحی می تواند در مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا شرکت کند؟

جواب


در آغاز باید به شما این دلگرمی را بدهیم که اگر شما دوستی هستید که یک زوج همجنس گرا شما را به مراسم ازدواج خودشان دعوت می کنند، پس احتمالا کار خود را درست انجام می دهید. عیسی مسیح در ماموریت زمینی اش، کسانی مانند گناهکاران و ماموران وصول مالیات که مردم از آنها بیزار بودند را به سمت خودش جذب کرد (متی فصل 9 آیه 10، لوقا فصل 15 آیه 1). او برای آنها حکم یک دوست را داشت.

علاوه بر اینها، هیچ گناهی بزرگتر از دیگر گناهان نیست. همه گناهان توهین به خداوند هستند. همجنس گرایی تنها یک گناه در فهرست ذکر شده دراول قرنتیان فصل 6 آیه های 9-10 است که از ورود انسان به پادشاهی خدا جلوگیری می کند. همه ما گناهکاریم و به کمال مطلوبی که مورد نظر خداست نمی رسیم (رومیان فصل 3 آیه 23). تنها از طریق عیسی مسیح است که از عواقب ابدی گناه نجات پیدا می کنیم. ( لطفا به مقاله ما با این عنوان نگاه کنید: عیسی مسیح نجات دهنده است، به چه معناست؟)

برخی از مردم می گویند یک مسیحی نباید از شرکت در مراسم ازدواج زوج همجنس گرا بیم داشته باشد و شرکت در اینگونه مراسم ازدواج الزاما به معنای حمایت از همجنس گرایی نیست، بلکه حتی ابراز عشق و محبت به یک دوست است. آنها معتقدند که حضور در این مراسم ازدواج کاری از روی دوستی و محبت نسبت به آن شخص است نه تایید سبک زندگی یا انتخاب های روحانی آن شخص. ما قطعا باید از دوستان و عزیزانی که با گناه دست و پنجه نرم می کنند، حمایت کنیم. ابراز عشق بدون قید و شرط و پشتیبانی درها را به روی فرصت های آینده باز نگه می دارد.

مشکل اینجاست که مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا، جشن برای زوجی است که خداوند سبک زندگی آنها را غیراخلاقی و غیرطبیعی اعلام کرده است (رومیان فصل 1 آیه های 26-27). « به ازدواج خود و به عهد و پيمانی كه بسته‌ايد وفادار باشيد، و پيوند زناشويی‌تان را از آلودگی دور نگاه داريد...» (عبرانیان فصل 13 آیه 4)، اما ازدواج همجنس گرا معنای اصلی ازدواج را تحریف می کند به همین دلیل این پیوند را آلوده کرده و آن را بی حرمت ساخته است. ازدواج همجنس گراها - بر خلاف ازدواج های طبیعی در ادیان مختلف و آنچه خداوند برای ازدواج تعیین کرده است - به عنوان ازدواج (پیوند زناشویی) شناخته نمی شود. ازدواج یک زن و مرد غیر مسیحی همچنان در نظر خداوند ازدواج است، و همچنان هدف خدا از پیوند یک زن و مرد و تبدیل شدن به یک بدن را محقق می کند (پیدایش فصل 2 آیه 24). حتی ازدواج یک مسیح با یک غیر مسیحی همچنان معتبر است (اول قرنتیان فصل 7 آیه 14)، گرچه خداوند دستور داده که چنین پیوندهایی انجام نشوند (دوم قرنتیان فصل 6 آیه 14).

پیوند یک زوج همجنس گرا در چشم خداوند ازدواج محسوب نمی شود. خداوند ازدواج را پیوند ابدی بین یک زن و یک مرد قرار داد؛ به کار بردن این پیوند مقدس برای چیزی که خداوند آن را ناپاک می داند، غیرمعقول است. چگونه می توانیم از خداوند برای پیوندی طلب برکت کنیم که او آن را غیرطبیعی می داند؟

تصور کنید که یک مسیحی در مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا شرکت کند و به نوعی این پیام را برساند که فقط برای حمایت از آن زوج در مراسم شرکت می کنند نه برای حمایت از سبک زندگی آنها. اما اشخاصی که او (فرد مسیحی) حمایت می کند همچنان مراسمی را برپا می کنند که در واقع جشن انحراف اخلاقی آنهاست. این حقیقت که مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا جشن گناه است را نمی توان توجیه کرد. ما به دوست الکلی خود کمک می کنیم تا از آن دوری کند، نه اینکه همراه او به میخانه برویم. ما به دوست معتاد به پرنوگرافی کمک می کنیم تا از آن دوری کند نه اینکه در مرتب کردن مجلات پرنوگرافی یا ایجاد فضای خالی بیشتر در هارد دیسک به او کمک کنیم. ما به دوست همجنس گرای خود نیز کمک می کنیم تا از آن رهایی پیدا کند نه اینکه مهمان مراسم ازدواج همجنس گرایی او باشیم. ما با شرکت در مراسمی که در آن ترغیب به گناه می شود به هیچ عنوان هیچ کمکی به دوستان خود نکرده ایم.

ابراز عشق و محبت به دوستان کار تحسین برانگیزی است. کار پسندیده ای است که به دنبال فرصت هایی برای بشارت به دوستان همجنس گرای خود باشیم و عشق و دوستی خود را به آنها ابراز کنیم. اما این انگیزه ها با شرکت در مراسم ازدواج آنها به انحراف کشیده می شوند. هدف مسیحیان هرگز دور کردن دوستان خود از مسیح نیست، اما مسیحیان نسبت به پاکی و درستکاری تعهد دارند، حتی اگر نتیاج آن دردناک، جدایی آفرین و بیزاری باشد (لوقا فصل 12 آیه های 51-53، یوحنا فصل 15 آیه 18). ما معتقدیم که اگر یک مسیحی به مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا دعوت شود باید در نهایت احترام آن دعوت را رد کند.

اما این اعتقاد ماست. مسئله ازدواج همجنس گرا به طور مشخص در کتاب مقدس عنوان نشده است. قطعا باید و نباید هایی در کلام خدا در مورد شرکت در این نوع مراسم وجود دارد. ما بر اساس دلایل و اصولی که عنوان کردیم، دلیلی نمی بینیم که شرکت در مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا می تواند کار درستی باشد. اگر پس از دعای بسیار، مطالعه کلام خدا، تفکر و بحث به نتیجه دیگری غیر از نتیجه ما رسیده اید، ایمان شما را ناچیز نمی شماریم و یا تعهد شما به مسیح را زیر سوال نمی بریم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک مسیحی می تواند در مراسم ازدواج یک زوج همجنس گرا شرکت کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries