settings icon
share icon
سوال

باغ عدن کجاست؟

جواب


تنها چیزی که کتاب مقدس درباره محل باغ عدن به ما گفته را می توانیم در پیدایش فصل 2 آیه های 10 تا 14 مشاهده کنیم، «از سرزمين عدن رودخانه‌ای به سوی باغ جاری شد تا آن را آبياری كند. سپس اين رودخانه به چهار رود كوچكتر تقسيم گرديد. ‏رود اول «فيشون» است كه از سرزمين حَويله می‌گذرد. در آنجا طلای خالص، مرواريد و سنگ جزع يافت می‌شود. رود دوم «جيحون» است كه از سرزمين كوش عبور می‌كند. سومين رود، «دجله» است كه به سوی شرق آشور جاری است و رود چهارم «فرات» است». هویت دقیق فیشون و جیحون ناشناخته اند اما دجله و فرات شناخته شده می باشند.

اگر منظور از دجله و فرات همان دجله و فرات امروزی باشد، پس باغ عدن جایی در خاورمیانه (احتمالا عراق) باید بوده باشد. این حقیقت که خاورمیانه (جایی که باغ عدن در آنجا بود) منطقه ای غنی و باشکوه است نمی تواند اتفاقی باشد. نفت همانطوری که دانشمندان می گویند از بقایای گیاهان و حیوانات تولید می شود و این منطقه جایی است که بیشترین ذخایر نفت را دارد. از آنجاییکه باغ عدن مظهر کمال بود، اینگونه می توان استدلال کرد که تجزیه کامل ترین مواد طبیعی زمین باید بهترین ذخایر نفتی زمین را نیز تولید کند.

انسان قرنهاست که در جستجوی محل جغرافیایی باغ عدن است اما فایده ای نداشته است. مکان های متعددی وجود دارند که مردم از آنها به عنوان محل اصلی باغ عدن یاد می کنند اما ما نمی توانیم در مورد این گمان ها اطمینان داشته باشیم. چه اتفاقی برای باغ عدن افتاد؟ کتاب مقدس به طور مشخص بیان نکرده اشت. بعید نیست که کاملا در طوفان نوح از بین رفته باشد و یا تجزیه شده و به نفتی تبدیل شده که قرنهاست زیر شن ها خوابیده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

باغ عدن کجاست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries