settings icon
share icon
سوال

آیا هیچ یک از ابعاد پیشگویی های آخر زمان تحقق یافته است؟

جواب


مکاشفه فصل 4 آیه 1 ، قسمتی از کتاب مقدس را معرفی می کند که "وقایع آینده" را شرح می دهد. مطالبی که بعد از این عبارت می آید، پیشگویی "آخر زمان" است. ما هنوز به دوران برآشفتگی بزرگ، ظهور ضدمسیح و یا دیگر وقایع "آخر زمان" نرسیده ایم. چیزی که ما می بینیم "مقدمه" آن وقایع است.

عیسی مسیح گفت، روزهای آخر بعد از یک سری وقایع فرا خواهد رسید: بسیاری خواهند آمد و ادعا می کنند که مسیح هستند و مردم را فریب می دهند، درباره جنگ و شایعات وقوع جنگ خواهیم شنید، و آمار "خشکسالی، بیماری های فراگیر، زمین لرزه در مناطق مختلف" بالا خواهد رفت (متی فصل 24 آیه های 5 تا 8). اخبار امروزه پر است از خبر ادیان دروغین، جنگ و بلایای طبیعی. می دانیم که وقایع دوران "برآشفتگی بزرگ" از همه آن چیزهایی که عیسی مسیح پیشگویی کرده تشکیل شده اند (مکاشفه فصل 6 آیه های 1 تا 8). رویدادهای امروز دنیا به نظر می رسد که مقدمه مشکلات بزرگ تر آینده باشند.

پولس هشدار داد که در روزهای آخر دنیا، آموزش های دروغین افزایش چشمگیری خواهند داشت. "اما روح‌القدس صريحاً می‌فرمايد كه در زمانهای آخر، برخی در كليسا از پيروی مسيح رويگردان شده، به دنبال معلمينی خواهند رفت كه از شيطان الهام می‌گيرند" (اول تیموتائوس فصل 4 آیه 1). روز های آخر، به دلیل رشد شرارت انسان و به خاطر کسانیکه که بطور فعال با حقیقت مقابله می کنند، "دوران پرمخاطره ای" خواهد بود (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 1 تا 9، دوم تسالونیکیان فصل 2 آیه 3). فهرستی از مواردی که انسان در روزهای آخر به آنها تبدیل خواهد شد عبارتند از: خودپرست، پولدوست، مغرور و متكبر خواهند بود؛ و خدا را مسخره كرده، نسبت به والدين نامطيع و ناسپاس خواهند شد و دست به هر عمل زشتی خواهند زد، ناپاک، بی محبت، سنگدل، بدگو، عدم خویشتن داری، خواهان خوبی نخواهند بود، خیانتکار، عجول، مغرور، دوستدار لذت های دنیا خواهند شد تا دوستدار خداوند، دارای نوعی تقدس الهی خواهند بود ولی قدرت آن را انکار خواهند کرد; بنظر می رسد که دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 1 تا 2 دقیقا توصیف دنیای امروزی ما است.

آیا شکی وجود دارد که پیشگویی ها درباره ارتداد محقق شده اند؟ قرن بیست یکم ما، نسبیت گرایی اخلاقی را پذیرفته است. فلسفه ای که حتی کلیسا را نیز منحرف کرده است. به عنوان مثال، بسیاری از فرقه های برای تعریف ازدواج بین یک زن و مرد با مشکلاتی مواجه هستند، و بسیاری دیگر از رهبران دینی امروزه از همجنس گرایی حمایت می کنند. کتاب مقدس در نظر کلیسا امروزی برای جستجوی حقیقت دلچسب تر به یک ابزار درجه دوم تبدیل شده است. در واقعی از نظر روحانی در دوران خطرناکی هستیم.

تشکیل اتحادیه اروپا، این حقیقت که آلمان متحد را داریم، در سایه پیشگویی کتاب مقدس بسیار جالب است. "ده انگشت" در دانیال فصل 2 آیه 42 و جانوران ده شاخ در دانیال فصل 7 آیه 20 و مکاشفه فصل 13 ایه 1 به امپراطوری احیا شده رم اشاره می کنند که قدرت را تا قبل از بازگشت مسیح در دست خواهند گرفت. گرچه ساختار سیاسی دقیق هنوز شکل نگرفته است ولی تکه های این ساختار دیده می شوند که در حال جای گیری هستند.

در سال 1948، اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد و همین موضوع نیز باعث انشعاب در بین محققان کتاب مقدس شده است. خداوند به ابرام وعده داد کنعان را برای همیشه به فرزندان او می دهد (پیدایش فصل 17 آیه 8) و حزقیال، احیای فیزیکی و معنوی اسرائیل را پیشگویی کرد (حزقیال فصل 37). وجود اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل در سرزمین خودش با توجه به پیشگویی کتاب مقدس از این نظر مورد توجه است است که اسرائیل در فرجام شناسی بسیار اهمیت دارد (دانیال فصل 10 آیه 14 و فصل 11 آیه 41، مکاشفه فصل 11 آیه 8).

از آنجاییکه سندی بر اساس کتاب مقدس وجود ندارد تا ثابت کند موارد گفته شده احقاق پیشگویی های خاصی از کتاب مقدس است، ولی می توانیم ببینیم که چه تعداد از این رویدادها شبیه پیشگویی های کتاب مقدس هستند. به هر حال، ما باید مراقب و آگاه باشیم و این علامت ها را رصد کنیم برای اینکه عیسی مسیح به ما گفت که "روز خداوند" مانند دزدی در شب بدون اطلاع قبلی و پیش بینی نشده می آید (دوم پطرس فصل 3 آیه 10). "هر لحظه چشم به راه من باشيد و هميشه دعا كنيد تا در صورت امكان بدون برخورد با اين رويدادهای وحشتناک، به حضور من برسيد" (لوقا فصل 21 آیه 36).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا هیچ یک از ابعاد پیشگویی های آخر زمان تحقق یافته است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries