settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم بر روی عیسی مسیح متمرکز بمانم؟

جواب


در دنیا پرسرعت امروز، گم کردن هدف اصلی زندگی، یعنی عبادت خداوند، آسان است. هر یک ایمانداران راه و روش خود را برای متمرکز ماندن بر روی خداوند دارد. نیاز هر کسی متفاوت است. یک نفر ممکن است آیه ای از کتاب مقدس را هر هفته حفظ کند، دیگری ممکن است هر روز صبح به صورت خصوصی آموزش کتاب مقدس داشته باشد، یا حتی برنامه یک شخص دیگر می تواند بشارت پیام انجیل به یک نفر در هفته باشد. هر یک از این کارها عیسی مسیح را در ذهن یک شخص نگه می دارد.

همه این کارها در یک چیز با هم اشتراک دارند. هر یک از آنها کاری است که ایمانداران برای متمرکز ماندن بر روی عیسی مسیح انجام می دهند. این یعنی تسلیم عیسی مسیح و خداوند شده ایم. تمامی زندگی یک فرد تسلیم عیسی مسیح می شود: نیازها، نگرانی ها، دردها، لذت ها و پرستش ها. همه ابعاد جسمانی، روحانی، احساسی و معنوی به عیسی مسیح واگذار می شود. به این آیه های دقت کنید: رومیان فصل 12 آیه 1، «ای ايمانداران عزيز، در مقابل اين لطف و رحمت خدا، التماس می‌كنم كه بدنهای خود را مانند قربانی زنده و مقدس به او تقديم كنيد، زيرا اين است قربانی كه مورد پسند اوست. شايسته است او را اينچنين عبادت و خدمت كنيد». لوقا فصل 9 آیه های 23 تا 24، « سپس به همه فرمود: «هر كه می‌خواهد مرا پيروی كند، بايد از خواسته‌ها و آسايش خود چشم بپوشد و هر روز، زحمات و سختیها را همچون صليب بر دوش بكشد و به دنبال من بيايد. هر كه در راه من جانش را از دست بدهد، حيات جاودان را خواهد يافت، اما هر كه بكوشد جانش را حفظ كند، حيات جاودان را از دست خواهد داد ». رومیان فصل 6 آیه 13: « اجازه ندهيد هيچ عضوی از بدن شما وسيله‌ای باشد برای گناه كردن، بلكه خود را كاملاً به خدا بسپاريد و سراسر وجود خود را به او تقديم كنيد؛ زيرا شما از مرگ به زندگی بازگشته‌ايد و بايد وسيله‌ای مفيد در دست خداوند باشيد تا هدفهای نيكوی او را تحقق بخشيد».

همه چیز در یک زندگی واگذار شده به خداوند، به اعتماد باز می گردد. اعتماد به اینکه خداوند بهترین ها را برای شما می خواهد. اعتماد به اینکه می توان کلامش را باور کرد و هیچ تردیدی در آن نیست. اعتماد به اینکه تمامی احتیاجات شما برآورده می شود. تسلیم شدن و مطیع بودن، تمرکز را از روی خودمان بر می دارد و بر روی مسیح قرار می دهد و خودش را به شکل فرمانبرداری نشان می دهد. کشیش ریک وارن از کلیسای سدل بک در لیک فورست کالیفرنیا می گوید: «تسلیم شدن بهترین روش زندگی نیست، بلکه تنها راه زندگی است. هر چیز دیگری غیر از این بی فایده است. همه روش های دیگر به سرخوردگی، نا امیدی و خودتخریبی منتهی می شوند». برای یک ایماندار هیچ راهی برای متمرکز بودن بر روی عیسی مسیح، بهتر از تسلیم کردن زندگی خود به او نیست.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم بر روی عیسی مسیح متمرکز بمانم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries