settings icon
share icon
سوال

ارواح آشنا (خدمتکار) چه هستند؟

جواب


کلمه "آشنا" از ریشه یونانی به معنی "خدمتکار خانگی" می آید و این مفهوم را می رساند که جادوگران، ارواحی به عنوان خدمتکار در اختیار دارند که آماده اطاعت از دستورات آنها می باشند. کسانیکه حتی امروزه سعی می کنند با مردگان ارتباط برقرار کنند روحی در خدمت دارند که آنها را راهنمایی می کند . اینها را ارواح آشنا (خدمتکار) می گویند.

لاویان فصل 19 آیه 31 و فصل 20 آیه های 6 و 27 و همچنین تثنیه فصل 18 آیه های 9 تا 14 به جادوگران و احضارکنندگان روح اشاره می کند و ما را از ارتباط با آنها منع می کند، برای اینکه اعمال آنها نسبت به خداوند بسیار شنیع و زشت است. احضار کننده روح کسی است که به قول خودش می تواند به جای فرد زنده با روح فرد مرده ارتباط برقرار کند. به عبارت دیگر احضار کنندگان همان ارواح پلید و شیطانی هستند که احضارکننده را متقاعد کرده اند که آنها پل ارتباطی احضار کننده با روح فرد مرده می باشند و می توان به آنها اعتماد کرد. احضار ارواح در اسرائیل قدغن بود و جزای آن نیز مرگ بود.

این ارواح آشنا یا ارواح راهنما تحت کنترل رئیس خود یعنی شیطان هستند. آنها با دروغ و نیرنگ مردم را فریب می دهند تا مانع برقرار پادشاهی خدا شوند. عمدا و خود خواسته خود را در اختیار شیاطین گذاشتن کار بسیار زشت و پلیدی است: " مثل آنها بچه‌های خود را روی آتش قربانگاه قربانی نكنيد. هيچيک از شما نبايد به جادوگری بپردازد يا غيبگويی و رمالی و فالگيری كند و يا ارواح مردگان را احضار نمايد. خداوند از تمام كسانی كه دست به چنين كارها می‌زنند متنفر است. به خاطر انجام همين كارهاست كه خداوند، خدايتان اين قومها را ريشه‌كن می‌كند " (تثنیه فصل 18 آیه های 10 تا 12).

برخی از راه هایی که از طریق آنها ارواح پلید وارد زندگی یک فرد می شوند عبارتند از غیبگویی، مدی تیشن، تجسم، جادوگری، رمالی، مواد مخدر و الکل. همه اینها فعالیت هایی هستند که ایمانداران باید از آنها اجتناب کنند. به جای اینها ما باید از روح القدس، عشق، شادی و شوری پر شویم که از عیسی مسیح به ما می رسد. و همچنین باید همواره مراقب باشیم، "بدانيد كه جنگ ما با انسانها نيست، انسانهايی كه گوشت و خون دارند؛ بلكه ما با موجودات نامرئی می‌جنگيم كه بر دنيای نامرئی حكومت می‌كنند، يعنی بر موجودات شيطانی و فرمانروايان شرور تاريكی. بلی، جنگ ما با اينهاست، با لشكرهايی از ارواح شرور كه در دنيای ارواح زندگی می‌كنند" (افسسیان فصل 6 ایه 12).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ارواح آشنا (خدمتکار) چه هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries