settings icon
share icon
سوال

همه ما روزی خواهیم مُرد، پس چطور می توان گفت که زندگی ابدی داریم؟

جواب


کتاب مقدس به ما تضمین می دهد که در صورت ایمان به عیسی مسیح زندگی ابدی نصیب ما خواهد شد (یوحنا فصل 3 آیه 16، فصل 6 آیه 47؛ اول یوحنا فصل 5 آیه 13). کلمه یونانی ترجمه شده به «ابدی» به معنای «همیشگی، بی پایان و جاودانه» می باشد. احتمالا کلمه جاودانه بهترین توضیح برای مفهوم کتاب مقدسی زندگی ابدی می باشد. زندگی ابدی حیاتی است که زمانی آغاز می شود، و تا ابد ادامه پیدا می کند. این مفهوم به این معنی است که زندگی انسان تنها جسمانی نیست. بلکه زندگی واقعی انسان، روحانی است و زندگی جسمانی پایان می گیرد، اما زندگی روحانی جاودانه، بی پایان و ابدی است.

خداوند آدم و حوا را آفرید، آنها را در باغ عدن جایی که درخت حیات وجود داشت قرار داد، و خواهان زندگی شاد ابدی جسمانی و روحانی برای آنها بود، اما آدم و حوا گناه کردند و نتیجه آن مرگ جسمانی و روحانی برای خودشان و نسل ها بعدی آنها بود (رومیان فصل 5 آیه های 12-14). سپس خداوند آدم و حوا را از باغ عدن بیرون کرد و فرشتگان کروبی را برای محافظت از درخت حیات قرار داد، او این کار را از سر لطف انجام داد، برای اینکه نمی خواست انسان برای همیشه زیر بار گناه زندگی کند. اما گناه باید مجازات میشد و تنها تنبیه قابل قبول برای گناه از نظر خدای ابدی، مجازات ابدی است (مرقس فصل 9 آیه های 43-48). بنابراین، خداوند تنها پسرش را فرستاد تا یکبار و برای همیشه تاوان گناهان بشر را پرداخت کند و از این طریق راه درخت حیات برای هرکسی که به عیسی مسیح ایمان می آورد باز شود (اول یوحنا فصل 5 آیه 12، مکاشفه فصل 22 آیه 14).

ما از تلاش شخصی برای رسیدن به زندگی ابدی دست می کشیم و به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان می آوریم، و با این کار بلافاصله دوباره متولد و در مسیح زنده می شویم (تولد روحانی). ممکن است احساس تغییرات ناگهانی به ما دست ندهد، اما در قلب هایمان دوباره متولد شده ایم (یوحنا فصل 3 آیه های 6-7)، ما دیگر ترسی از مرگ نداریم، چراکه خدا قول زندگی روحانی ابدی و جاودانه همراه با عیسی مسیح را به ما داده است (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه های 9-10). سپس وقتی مرگ جسمانی به سراغ ما می آید، روح ما بلافاصله نزد عیسی مسیح خواهد رفت، و وقتی او باز میگردد بدن های ما را دوباره زنده می کند تا با او در آسمان ملاقات کنیم. به مسیحیانی که هنگام بازگشت او زنده هستند بلافاصله بدن های نو داده خواهد شد و آنها حتی مرگ جسمانی را هم تجربه نخواهند کرد (اول قرنتیان فصل 15 آیه های 51-52).

یوحنا کتاب مکاشفه را به دستور عیسی مسیح نوشت، و درخت حیات را دوباره به ما یادآوری می کند، « به كسی كه پيروز شود، اجازه خواهم داد از ميوهٔ درخت حيات كه در باغ خداست بخورد» (مکاشفه فصل 2 آیه 7). درخت حیات در کتاب مکاشفه احتمالا نمادی از عیسی مسیح است. ما مسیحیان با ایمان و اعتماد به عیسی مسیح و اطمینان خاطری که قدرت خداوند به ما می دهد، مطمئن هستیم که زندگی جاودانه داریم (اول پطرس فصل 1 آیه های 3-5). خداوند یگانه ای که همه چیز (که شامل زندگی، مرگ و تولد دوباره نیز می شود) را آفرید، به قول خود عمل می کند. خداوند ما، قادر مطلق و لبریز از محبت، بخشش و راستی است (یوحنا فصل 1 آیه 14)، او از ما می خواهد به زندگی ابدی ایمان داشته باشیم، عیسی مسیح گفت: « آن كسی كه مردگان را زنده می‌كند و به ايشان زندگی می‌بخشد، من هستم. هر كه به من ايمان داشته باشد، اگر حتی مانند ديگران بميرد، بار ديگر زنده خواهد شد» (یوحنا فصل 11 آیه 25). آیا شما صاحب حیات جاودانه همراه با خداوند هستید؟

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

همه ما روزی خواهیم مُرد، پس چطور می توان گفت که زندگی ابدی داریم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries