settings icon
share icon
سوال

چگونه مجازات ابدی در جهنم می تواند برای کسی که فقط در طول زندگی خود گناه کرده است، عادلانه باشد؟

جواب


کتاب مقدس می گوید جهنم ابدی است (متی فصل 25 آیه 46). خیلی از مردم عادلانه بودن این قضاوت را زیر سوال می برند و می گویند چگونه می توان مجازات ابدی انسانی که 90،80،70 و یا حتی 100 سال زندگی گناه آلود داشته است را عدالت خداوند دانست. چگونه زندگی محدود یک گناهکار می تواند سزاوار مجازات ابدی باشد؟

دو اصل روشن کتاب مقدسی جهنم را مجازات گناه اعلام می کند و مهم نیست که طول عمر آن شخص چه اندازه است.

اول اینکه کتاب مقدس می گوید همه گناهان در نهایت به خداوند است (مزامیر فصل 51 آیه 4). شدت مجازات معمولا به هدف جنایت بستگی دارد. در دادگاه قانون بشری، مجازات حمله فیزیکی به یک شخص معمولا جریمه نقدی یا مدتی زندان می باشد. اما مجازات حمله فیزیکی به رئیس جمهور یا نخست وزیر یک کشور ممکن است حبس ابد باشد، و موضوع این است که جرم یک دفعه اتفاق افتاده و مستمر نبوده است. خداوند بی نهایت بزرگتر و بالاتر است. با توجه به این حقیقت که گناهان ما به خداوند می باشند، پس تا چه اندازه سزاوار مجازات هستند (رومیان فصل 6 آیه 23).

دوم اینکه، عقیده توقف گناه پس از مرگ در کتاب مقدس عنوان نشده است. آیا کسانی که به جهنم می روند، بلافاصله بی گناه و کامل می شوند؟ خیر. کسانی که بدون مسیح وارد ابدیت می شوند، شرارتشان تایید شده است. کسانی که قلبشان سخت شده است برای همیشه سخت خواهد ماند. آنها در جهنم از شدت گریه دندانهایشان را روی هم می فشارند (متی فصل 25 آیه 30)، اما توبه ای در کار نخواهد بود. گناهکاران در جهنم به ذات و طبیعت خودشان سپرده می شود، یعنی آلوده به گناه، فساد، شرارت، و موجوداتی تباه شده تا به ابد. دریاچه آتش مکانی برای شورشیان علیه خداوند خواهد بود – حتی اگر آن شورش داوری شده باشد (مکاشفه فصل 20 آیه های 14-15، مراجعه کنید به مکاشفه فصل 16 آیه های 9 و 11). انسان نجات نیافته نه تنها برای 70، 80، 90 یا 100 سال بلکه برای همیشه تا ابد گناه خواهد کرد.

نتیجه این است که اگر شخصی بخواهد برای همیشه از خدا جدا بماند، خداوند خواسته او را برآورده می کند. ایمانداران کسانی هستند که به خدا می گویند، «خواست تو انجام شود.» غیرایمانداران کسانی هستند که خداوند به آنها می گوید، «خواست شما اجرا شود.» خواست نجات نیافتگان، نپذیرفتن نجات از راه ایمان به عیسی مسیح و ادامه زندگی گناه آلود است. خداوند به خواست آنها و عواقب آن تا به ابد احترام می گذارد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه مجازات ابدی در جهنم می تواند برای کسی که فقط در طول زندگی خود گناه کرده است، عادلانه باشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries