settings icon
share icon
سوال

چه چیزهایی در این دنیا ارزش ابدی حقیقی دارند؟

جواب


تنها چیزهایی در این دنیا ارزش ابدی دارند که ابدی هستند. زندگی در این دنیا موقتی است و همیشگی نیست، بنابراین تنها قسمتی از آن ارزش ابدی دارد که برای همیشه و تا به ابد باقی بماند. شکی نیست که رابطه ما با عیسی مسیح تنها چیزی است که ارزش ابدی دارد، این رابطه با ایمان به او به طور رایگان به ما اعطا می شود (یوحنا فصل 3 آیه 16). همانطور که عیسی مسیح گفت، «راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچكس نمی‌تواند به خدا برسد مگر به‌وسیلهٔ من» (یوحنا فصل 14 آیه 6). همه انسان ها، مسیحی یا غیر مسیحی، پس از مرگ، ابدیت را در جایی سپری خواهند کرد. تنها مقصد ابدی برای کسانی که به عیسی مسیح ایمان نمی آورند، جهنم خواهد بود (متی فصل 25 آیه 46).

این دنیا چیزهای فراوانی به انسان ارائه می دهد و بسیاری از مردم حریصانه به دنبال آنها هستند، اما عیسی مسیح به ما می گوید که ثروت خود را بر روی زمین انبار نکنیم چون ممکن است از بین برود یا دزدیده شود (متی فصل 6 آیه های 19 تا 20). علاوه بر این، ما چیزی را همراه خود به این دنیا نیاورده ایم و نمی توانیم چیزی را هم با خود ببریم. با این حال، ارزش های اصلی مسیحی ما در بیشتر مواقع در مسابقه برای رسیدن به موفقیت و راحتی های دنیوی نادیده گرفته می شوند، و در میان این جست و جو های زمینی، خدا را نیز اغلب فراموش می کنیم. موسی 3500 سال پیش این موضوع را برای قوم اسرائیل که در حال ورود به سرزمین موعود بودند، عنوان کرد. او به آنها هشدار داد مبادا وقتی خانه هایشان را ساختند و ساکن شدند مغرور شوند و خدا را فراموش کنند (تثنیه فصل 8 آیه های 12 تا 14). دنیا به ما تلقین می کند که فقط باید برای خودمان زندگی کنیم و به دنبال دستاوردهای مادی و دنیوی باشیم، اما هیچک از آنها دارای ارزش ابدی نمی باشند.

با وجود این، کارهایی که در زمان محدود زندگی زمینی انجام می دهیم، می توانند دارای ارزش بسیار بالای ابدی باشند. گرچه کتاب مقدس به ما می گوید کارهای خوب ما باعث نجات یا ضمانت ابدی نجات نخواهند شد (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9) اما کارهای ما در این زندگی دارای پاداش ابدی خواهند بود. عیسی مسیح گفت، «من با فرشتگان خود در شكوه و جلال پدرم خواهم آمد و هر كس را از روی اعمالش داوری خواهم كرد» (متی فصل 16 آیه 27). در واقع، خدا مسیحیان را «از نو آفريده و اين زندگی جديد را از فيض وجود عيسی مسيح به ما داده است؛ و از زمانهای دور دست، نقشهٔ خدا اين بوده كه ما اين زندگی جديد را صرف خدمت به ديگران نماييم» (افسسیان فصل 2 آیه 10). انجام کارهای خوب برای خدمت به خدا، بهترین کاری است که می توانیم با نعمت های او انجام دهیم. البته همه کارهای خوب باید با تکیه بر قدرت او انجام شوند.

پولس رسول ویژگی کارهایی که پاداش ابدی دارند را توضیح می دهد. او مسیحیان را مانند یک معمار می داند و کیفت کارهای آنها را برابر با مصالح ساختمانی می داند. پولس با توجه به اینکه پایه خانه های همه ایمانداران، عیسی مسیح است در ادامه می گوید مصالح خوب مانند «طلا، نقره و سنگ های قیمتی» است و از میان آتش آزمایش الهی جان سالم به در می برد و ارزش ابدی دارد. در حالیکه مصالح نامرغوب مانند «چوب، علف خشک و کاه» ابدی نخواهد بود و پاداشی نخواهد داشت (اول قرنتیان فصل 3 آیه های 11 تا 13). پولس در واقع به ما می گوید که همه کارها و اعمال ما الزاما پاداش نخواهند داشت.

راه های متعددی برای خدمت به خدا وجود دارند که برای ما پاداش ابدی به همراه خواهند داشت. اول از همه، باید بدانیم که همه ایمانداران واقعی توسط خدا و برای او از دیگران جدا شده اند. وقتی پاداش الهی نجات را دریافت می کنیم، در واقع یک موهبت روحانی را هدیه گرفته ایم (اول قرنتیان فصل 12 آیه های 7 و 11). و اگر فکر می کنیم که موهبت ها (استعدادهای) ما ناچیزند، باید همانگونه که پولس به کلیسای قرنتس گفت، به یاد داشته باشیم که بدن مسیح از بخش های متعددی تشکیل شده است و همه آنها مهم هستند (اول قرنتیان فصل 12 آیه 14). و «اما خدا ما را به اين صورت خلق نكرده است. او برای بدن ما اعضای گوناگون ساخته و هر عضو را درست در همان جايی كه لازم می‌دانست، قرار داده است ... برعكس، بعضی از اعضا كه ضعيفترين و بی‌اهميت‌ترين اعضا به نظر می‌رسند، در واقع بيش از سايرين مورد نياز می‌باشند» (اول قرنتیان فصل 12 آیه های 18 و 22). اگر از موهبت های روحانی خود (هر اندازه که هستند) استفاده می کنید، باید بدانید که نقش بسیار مهمی در بدن مسیح ایفا می کنید، نقشی که دارای ارزش ابدی می باشد.

اگر هدف تقدیس بدن مسیح و جلال دادن خدا باشد، هریک از اعضای بدن مسیح می توانند با دیگر اعضا همکاری مفیدی داشته باشند. در واقع هر چیز کوچکی می تواند به طراحی زیبای خدا اضافه کند. فراموش نکنیم که مسیح، بدنی روی زمین ندارد و ما بدن او روی زمین هستیم، ما دست و پای مسیح در زمین هستیم. خداوند از طریق هدایای روحانی ای (موهبت ها الهی، استعداد) که به ما می دهد لطف خود و مهربانی خود را نصیب دیگران هم می کند. وقتی با اطاعت از دستورات خدا محبت خود را به او نشان می دهیم؛ وقتی با وجود همه مخالفت ها و شکنجه ها، در ایمان خود ثابت قدم هستیم؛ وقتی در نام او به فقرا، ضعیفان و بیماران محبت می کنیم، و وقتی به کاهش رنج اطرافیان کمک می کنیم، در واقع خانه خود را با طلا، نقره و سنگ ها قیمتی که ارزش ابدی دارند، ساخته ایم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چه چیزهایی در این دنیا ارزش ابدی حقیقی دارند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries