settings icon
share icon
سوال

چگونه بر ترس خود از آخر زمان غلبه کنم؟

جواب


عیسی مسیح گفت رویدادهای آخرزمان چنان وحشتناک هستند که « بسياری از تصور سرنوشت هولناكی كه در انتظار دنياست، ضعف خواهند كرد؛ زيرا نظم و ثبات آسمان نيز در هم خواهد ريخت» (لوقا فصل 21 آیه 26). تصور آنچه در آن دوران اتفاق خواهد افتاد نیز عده ای را وحشت زده می کند. اما خداوند نمی خواهد ما بترسیم: « پس ای گله كوچک من، نترسيد! چون رضای خاطر پدر شما در اينست كه ملكوت را به شما عطا فرمايد» (لوقا فصل 12 آیه 32).

بهترین راه برا غلبه بر ترس از آخر زمان این است که از نظر روحانی خودمان را برای آن آماده کنیم. اولین و مهمترین مسئله برقراری رابطه صمیمی و شخصی با عیسی مسیح است تا به این واسطه صاحب زندگی ابدی شویم (یوحنا فصل 3 آیه 16، رومیان فصل 10 آیه های 9 تا 10). فقط به وسیله ایمان به عیسی مسیح می توانید رحمت و بخشش خداوند را دریافت کنید و ابدیت را با او بگذرانید. اگر خداوند پدر شما و عیسی مسیح سرور شماست، پس دیگر هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد (فیلیپیان فصل 4 آیه 7).

دوم اینکه همه مسیحیان باید یک زندگی واقعی مسیح پسند داشته باشند. افسسیان فصل 4 آیه های 1 تا 3 می گوید: «من كه به سبب خدمت خداوند اينجا در زندان به سر می‌برم، از شما التماس می‌كنم طوری زندگی و رفتار كنيد كه شايستهٔ مقامتان باشد، مقامی كه خدا به شما عطا كرده است. فروتن و مهربان باشيد. نسبت به يكديگر بردبار باشيد و به سبب محبتی كه به هم داريد، از خطاها و اشتباهات يكديگر چشم‌پوشی نماييد. سعی كنيد همواره متفقاً از روح خدا هدايت شويد، تا بتوانيد هميشه با هم در صلح و صفا باشيد». شناخت عیسی مسیح و پیروی از او شما را به سمتی می کشاند که هیچ نوع ترسی را به خود راه نخواهید داد.

سوم اینکه خداوند به مسیحیان تضمین داده است که نجات پیدا کرده اند، این قول برای ما بسیار دلگرم کننده است. اول تسالونیکیان فصل 4 آیه های 13 تا 18 به ما می گوید: «و اينک برادران عزيز، می‌خواهم كه شما از وضعيت ايماندارانی كه می‌ميرند آگاه باشيد، تا وقتی كسی از شما فوت می‌كند، شما نيز مانند آنانی كه اميدی به عالم آينده ندارند، در غم و غصه فرو نرويد. زيرا ما كه ايمان داريم عيسی مرد و پس از مرگ زنده شد، بايد يقين داشته باشيم كه به هنگام بازگشت او، خدا تمام مسيحيانی را كه مرده‌اند، همراه وی به اين جهان باز خواهد آورد. اين را من از جانب خداوند می‌گويم: ما كه هنگام بازگشت مسيح خداوند زنده باشيم، زودتر از مردگان به آسمان نخواهيم رفت. زيرا صدای فرمان الهی و آوای تكان دهندهٔ رئيس فرشتگان و نوای شيپور خدا شنيده خواهد شد و ناگاه خود خداوند از آسمان به زمين خواهد آمد. آنگاه پيش از همه، مسيحيانی كه مرده‌اند زنده خواهند شد تا خداوند را ملاقات كنند. سپس، ما كه هنوز زنده‌ايم و روی زمين باقی هستيم، همراه ايشان در ابرها ربوده خواهيم شد تا همگی، خداوند را در هوا ملاقات كنيم و تا ابد با او باشيم. پس با اين سخنان، يكديگر را تشويق كنيد و تسلی دهيد».

باید همراه با شادمانی منتظر آینده باشیم. کسانی که به عیسی مسیح تعلق دارند در آخر زمان به آسمان برده خواهند شد و برای همیشه با او خواهند بود.

علاوه بر این، کتاب مقدس می گوید ما نباید از روز داوری بترسیم: «وقتی با مسيح زندگی می‌كنيم، محبتمان بيشتر و كاملتر می‌شود. پس در روز داوری شرمنده و سرافكنده نخواهيم شد، بلكه با اطمينان و شادی در حضور او خواهيم ايستاد، زيرا او ما را دوست دارد و ما نيز او را دوست داريم. لازم نيست از كسی كه ما را به طور كامل دوست دارد، بترسيم. محبت كامل خدا هرگونه ترس را در ما ريشه‌كن می‌سازد. اگر هنوز می‌ترسيم، علتش اينست كه هنوز كاملاً يقين نداريم كه خدا حقيقتاً ما را دوست می‌دارد» (اول یوحنا فصل 4 آیه های 17 تا 18).

کسانی که به عیسی مسیح ایمان ندارند، صلح و آرامش تضمین شده در آینده نیز ندارند. این مسئله برای غیرایمانداران یک نگرانی واقعا جدی است، برای اینکه هنوز مقصد نهایی خود را مشخص نکرده اند. غیرایمانداران در رویداد ربوده شدن کلیسا به آسمان برده نخواهند شد و دوران عذاب سخت را تجربه خواهند کرد. آنها براستی باید ترس داشته باشند. ایمانداران ترسی از آخر زمان ندارند. ما به جای ترس از آخر زمان، نهایت تلاش خود را می کنیم تا یک زندگی خداپسند و در حد مقاممان داشته باشیم، هر لحظه در انتظار بازگشت مسیح باشیم و بدانیم که زندگی ما در دستان اوست (مزامیر فصل 31 آیه 15).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه بر ترس خود از آخر زمان غلبه کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries