settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم یک گواهی (شاهد) موثر برای عیسی مسیح در این دنیای تباه شده باشم؟

جواب


«شاهد» کسی است به حقیقت گواهی می دهد، پس برای اینکه یک شاهد کارآمد برای عیسی مسیح باشیم، در قدم اول باید او را بشناسیم. یوحنای رسول در اول یوحنا فصل 1 آیه های 1 تا 3 در این مورد سخن می گوید، «از ابتدا، «كلمهٔ» حيات‌بخش خدا وجود داشته است، من او را با چشمان خود ديده‌ام، و سخنان او را شنيده‌ام؛ من با دستهای خود او را لمس كرده‌ام. اين كلمهٔ حيات‌بخش از جانب خدا آمد و خود را بر ما آشكار فرمود؛ و ما شهادت می‌دهيم كه او را ديده‌ايم، يعنی عيسی مسيح را. بلی، او حيات جاودانی است. او نزد خدای پدر بود، اما بعد خود را بر ما آشكار ساخت. باز می‌گويم، ما با شما دربارهٔ چيزی سخن می‌گوييم كه خودمان ديده‌ايم و شنيده‌ايم، تا شما نيز بتوانيد مانند ما با خدای پدر و فرزندش عيسی مسيح، رابطهٔ نزديک داشته باشيد». امروز ما یعنی کسانی که زندگی جدیدی در عیسی مسیح را تجربه کرده ایم باید توصیف گر عشق و بخشش او هم به صورت شفاهی و هم به صورت عملی (روش زندگی) برای دیگران باشیم. به این کار شهادت و گواهی دادن گفته می شود. برای اینکه شهادت و گواهی ما موثر باشد باید یک سری موارد را رعایت کنیم:

1. درون مایه گواهی ما عیسی مسیح است. تعریف پولس از پیام انجیل؛ مرگ، دفن و دوباره زنده شدن عیسی مسیح است (اول قرنتیان فصل 15 آیه های 1 تا 4). اگر ما فداکاری عیسی مسیح را اعلام نکنیم و توضیح ندهیم، در واقع انجیل را بشارت نداده ایم (همچنین نگاه کنید به اول قرنتیان فصل 2 آیه 2، رومیان فصل 10 آیه های 9 تا 10). مهمترین موضوع این بحث این است که عیسی مسیح تنها راه نجات و رستگاری است، نه فقط یک راه از میان راه های مختلف. «راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچكس نمی‌تواند به خدا برسد مگر به‌وسیلهٔ من» (یوحنا فصل 14 آیه 6).

2. قدرت گواهی (شهادت) ما روح القدس است. این روح القدس است که زندگی را دگرگون می کند (تیطوس فصل 3 آیه 5)، و زندگی دگرگون شده برای همه مردم آشکار است. از آنجایی که ما شاهد و گواه هستیم، باید بیشتر در دعا باشیم، با قدرت روح القدس طوری زندگی کنیم که روش زندگی ما باعث شود تا دیگران قدرت خداوند را در زندگی ما ببینند (متی فصل 5 آیه 16).

3. صحت شهادت ما در شیوه زندگی ما دیده خواهد شد. فیلیپیان فصل 2 آیه 15 این هدف را برای زندگی ما تعیین می کند، «تا كسی نتواند از شما ايراد بگيرد. شما بايد در اين دنيای فاسد كه پر از افراد نادرست و ناخلف است، همچون فرزندان خدا، پاک و بی‌لكه باشيد و در ميان ايشان مانند نور بدرخشيد». یک شاهد موثر مسیحی با کمک روح القدس یک زندگی بی نقص خواهد داشت، ثمره این نوع زندگی زمانی دیده خواهد شد که ما در مسیح بمانیم (یوحنا فصل 15 آیه های 1 تا 8، غلاطیان فصل 5 آیه های 22 تا 23).

و شاید مهمترین موضوع این باشد که ما باید به اندازه کافی با کتاب مقدس آشنا باشیم تا بتوانیم پیام انجیل را به درستی و کامل به دیگران اعلام کنیم. «بلكه با خاطری آسوده، خود را به خداوندتان مسيح بسپاريد؛ و اگر كسی علت اين اعتماد و ايمان را جويا شد، حاضر باشيد تا با كمال ادب و احترام به او توضيح دهيد» (اول پطرس فصل 3 آیه 15). آمادگی همیشگی یعنی مطالعه مستمر کتاب مقدس، از حفظ کردن متون کتاب مقدس، و دعا برای فرصت بشارت پیام انجیل به کسانی که خداوند قلب آنها را برای شنیدن آن آماده کرده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم یک گواهی (شاهد) موثر برای عیسی مسیح در این دنیای تباه شده باشم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries