settings icon
share icon
سوال

لباس پوشیده به تن کردن یعنی چه؟

جواب


پولس در مورد نوع پوشش زنان به آنها می گوید، «زنان نيز بايد در طرز پوشاک و آرايش خود باوقار باشند. زنان مسيحی بايد برای نيكوكاری و اخلاق خوب خود مورد توجه قرار گيرند، نه برای آرايش مو و يا آراستن خود به زيورآلات و لباسهای پرزرق و برق» (اول تیموتائوس فصل 2 آیه های 9 تا 10). لباس پوشیده فقط مخصوص کلیسا نیست بلکه یک مسیحی باید این استاندارد را در زندگی روزمره خود هم رعایت کند. نوع پوشش در واقع نشان دهنده نیت قلبی یک شخص است. کسانی که قلب هایشان به سمت خدا گرایش دارد هه تلاش خود را می کنند تا یک پوشش مناسب و متواضعانه داشته باشند. کسانی که قلب هایشان به سمت خودشان تمایل دارد همه تلاش خود را می کنند تا برای جلب نظر دیگران لباس بپوشند، بدون اینکه توجهی به پیامدهای آن برای خود و دیگران داشته باشند.

یک زن خداشناس همه کارها را از دید خداپسندانه انجام می دهد. او می داند که خداوند از ایمانداران می خواهد کاری را انجام دهند که جلال خداوند و جایگاه معنوی برادران و خواهران ایماندار در نظر گرفته شود. اگر یک زن به مسیحیت اعتراف کند اما نوع پوشش و لباسش باعث جذب دیگران به بدن او شود، در واقع شهادت بسیاری ضعیفی به عیسی مسیح، یعنی کسی که به خاطر گناهان او بر روی صلیب جان خود را فدا کرد می دهد. او فراموش کرده که بدنش توسط عیسی مسیح آزاد شده و هم اکنون معبد روح القدس می باشد (اول قرنتیان فصل 6 آیه های 19 تا 20). او به مردم می گوید که ارزش خود را فقط در بدن خود می بیند و جذابیت او بستگی به میزانی از بدن او دارد که به دیگران نشان می دهد. علاوه بر این، با پوشش نامناسب باعث می شود تا مردان به چشم شهوت آلود به او نگاه کنند و همچنین باعث به گناه افتادن برادران مسیحی خود می شود، یعنی کاری که خدا آن را محکوم کرده است (متی فصل 5 آیه های 27 تا 29). امثال فصل 7 آیه 10 از زنی صحبت می کند که مانند روسپی ها لباس پوشیده و نقشه های پلیدی در ذهن دارد. در اینجا شخصی را می بینیم که نیت قلبی او به وسیله نوع پوشش او توصیف شده است.

کتاب مقدس می گوید یک زن باید لباس پوشیده بر تن داشته باشد، اما معنی واقعی آن در دنیای مدرن امروزی چیست؟ آیا یک زن باید از نوک پا تا فرق سر پوشیده باشد؟ فرقه ها و ادیانی در دنیا وجود دارند که این نوع پوشش را از زنان خود می خواهند. اما آیا معنی پوشیده بودن کتاب مقدسی این است؟ باز هم می گوییم که باید نیت و حالت قلب را در نظر بگیریم. اگر قلب یک زن به سمت خدا گرایش داشته باشد، نوع پوشش او محرک و نامناسب نخواهد بود، یعنی پوشش او تاثیر منفی بر روی شهادت او به عنوان فرزند خدا ندارد. حتی اگر پوشش بقیه زننده باشد، او همرنگ جماعت نمی شود. او می داند که این نوع پوشش برای جلب نظر دیگران طراحی شده و باعث نگاه شهوت آلود مردان به او می شود، او به اندازه کافی عاقل است و می داند که آن نوع پوشش فقط باعث بی ارزش کردن خودش می شود. آن زن از وسوسه کردن مردان متنفر است، برای اینکه او به دنبال تکریم و عشق به خدا می باشد و از دیگران هم همین انتظار را دارد. تواضع و پوشش در لباس نشان دهنده تواضع و ایمان درون قلب است، یعنی خواسته همه زنانی که برای خشنود کردن و تکریم خدا زندگی می کنند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

لباس پوشیده به تن کردن یعنی چه؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries