settings icon
share icon
سوال

ما در بهشت چه کاری انجام خواهیم داد؟

جواب


عیسی مسیح در لوقا فصل 23 آیه 43 می گوید، «خاطرجمع باش كه تو همين امروز با من در بهشت خواهی بود». واژه ای که عیسی مسیح در این آیه برای بهشت بکار برده «پارادیسوس» است که به معنی «پارک و باغ، مشخصا عدن (جایی برای شادی)». پارادیسوس یک واژه یونانی است و از کلمه عبری «پارادس» گرفته شده است که به معنای «پارک، باغ یا بوستان» است. عیسی مسیح گفت که تو امروز با من در بهشت (پارادیسوس) خواهی بود، نه در «نِفیلی» که به معنای «روی ابرها» است. نکته اینجاست که عیسی مسیح از کلمه باغ استفاده کرده است ، نه هر باغی، بلکه باغ خداوند (مکاشفه فصل 2 آیه 7) که برای ما خانه ای شاد در آینده خواهد بود. آیا این باغ کسل کننده به نظر می رسد؟

عیسی مسیح گفت «فقط خداوند را بپرست و تنها از او اطاعت كن» (متی فصل 4 آیه 10). جالب است که عیسی مسیح نگفت «ستایش و خدمت کن». حتی با کمترین بررسی متوجه می شویم که ستایش کردن کاری شفاهی و زبانی است، در حالی که پرستش کردن کاری است که از قلب سرچشمه می گیرد. پرستش، خود را به شکل ستایش کردن به نمایش می گذارد. خدمت کردن به خدا پرستش است و بر اساس کتاب مقدس ما در بهشت به خداوند خدمت می کنیم. «خدمتگزاران خدا، او را پرستش خواهند كرد» (مکاشفه فصل 22 آیه 3).

ما به دلیل وجود گناه در این دنیا نمی توانیم به طور کامل خداوند را خدمت کنیم، اما در بهشت نفرین گناه وجود ندارد (مکاشفه فصل 22 آیه 3). ما دیگر زیر لعنت گناه قرار نخواهیم داشت پس هرکاری که در بهشت انجام دهیم پرستش خواهد بود. ما به هیچ چیز دیگری جز عشق به خداوند ترغیب نخواهیم شد. هرکاری که انجام می دهیم از روی عشق به خداوند است و توسط طبیعت گناه آلود ما لکه دار نمی شود.

پس در بهشت چه کاری انجام خواهیم داد؟ یاد می گیریم. «كيست كه بتواند فكر خداوند را درک كند؟ چه كسی آنقدر داناست كه بتواند مشورتی به خدا بدهد و يا او را راهنمايی كند؟» (رومیان فصل 11 آیه 34). «تمام گنجينه‌های حكمت و معرفت خدا، در مسيح نهفته است» (کولسیان فصل 2 آیه 3). «خدای متعال و مقدس كه تا ابد زنده است، و در مكانهای بلند و مقدس ساكن است» (اشعیا فصل 57 آیه 15). «محبت مسيح آنقدر وسيع است كه فكر انسان قادر به درک كامل و واقعی آن نمی‌باشد» (افسسیان فصل 3 آیه های 18 تا 19). به عبارت دیگر، ما همیشه در حال یادگرفتن و شناختن خواهیم بود.

کلام خدا می گوید که ما در بهشت تنها نخواهیم بود. «آنچه اكنون می‌بينيم و می‌دانيم، تار و مبهم است؛ اما روزی همه چيز را واضح و روشن خواهيم ديد» (اول قرنتیان فصل 13 آیه 12). به نظر می رسد که دوستان و بستگان خود را به طور کامل خواهیم شناخت. به عبارت دیگر، در بهشت راز وجود ندارد. چیزی نیست که باعث شرمساری ما شود. چیزی برای پنهان کردن نیست. ما برای همیشه با جمعیت بسیار زیادی که قابل شمار نیستند در تعامل خواهیم بود (مکاشفه فصل 7 آیه 9). شکی نیست که بهشت جایی برای یادگرفتن ابدی خواهد بود. شناخت همه آدمها پایان ندارد.

واقعیت ها به طور کامل در رابطه با آنچه در باغ خداوند انجام خواهیم زمانی روشن خواهد شد که «آنگاه به عنوان پادشاه، به كسانی كه در طرف راست منند خواهم گفت: بياييد ای عزيزان پدرم! بياييد تا شما را در بركات ملكوت خدا سهيم گردانم، بركاتی كه از آغاز آفرينش دنيا برای شما آماده شده بود» (متی فصل 25 آیه 34). ما می توانیم اطمینان داشته باشیم هر کاری که قرار است در بهشت انجام دهیم بسیار شگفت انگیز و غیر قابل تصور خواهد بود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

ما در بهشت چه کاری انجام خواهیم داد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries