settings icon
share icon
سوال

آیا عیسی مسیح من را دوست دارد؟

جواب


بسیاری از مردم با خود فکر می کنند که آیا عیسی مسیح واقعا آنها را دوست دارد. کتاب مقدس به روشنی می گوید عیسی مسیح بدون توجه به کاری که کرده ایم ما را دوست دارد در واقع، او به ما قول داده که اگر به او ایمان بیاوریم همه گناهان و کارهای بد ما را می بخشد و به ما زندگی ابدی نیز می دهد: «زیرا خدا به قدری مردم جهان را دوست دارد که یگانه پسر خود را فرستاده است، تا هر که به او ایمان آورد، هلاک نشود بلکه زندگی جاوید بیابد» (یوحنا فصل 3 آیه 16).

رومیان فصل 5 آیه 8 می گوید، «اما ببینید خدا چقدر ما را دوست داشت که با وجود اینکه گناهکار بودیم، مسیح را فرستاد تا در راه ما فدا شود.» خداوند قبل از اینکه حتی ما به دنیا بیاییم پسرش را فرستاد که به جای ما بمیرد تا ما زندگی ابدی داشته باشیم. او هدیه نجات را از روی لطف و مهربانی شگفت انگیزش به ما اعطا می کند: «زیرا به‌واسطۀ فیض است که نجات یافته‌اید، از طریق ایمان – و این را نمی‌توانید به حساب خود بگذارید، چرا که هدیه‌ای است از جانب خدا. نجات پاداش اعمال نیک ما نیست، و از این رو، هیچ‌کس نمی‌تواند به سبب آن به خود ببالد» (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9). ما مجبور نیستیم برای به دست آوردن عشق و محبت او تلاشی بکنیم، فقط باید آن را بپذیریم.

شاید باور اینکه عیسی مسیح ما را دوست دارد مشکل باشد، برای اینکه دیگران در گذشته ما را ناامید کرده اند. اما عیسی مسیح شبیه هیچکسی نیسست؛ او خدا در جسم انسان است (یوحنا فصل 1 آیه 14). او در خلقت ما مشارکت داشته است، از تک تک نفس های ما محافظت می کند، در این دنیا به ما زندگی جدید و و پس از مرگ زندگی ابدی با خودش را هدیه می دهد.

کارهایی که در گذشته انجام داده اید می تواند دلیل دیگری باشد که باور به عشق و محبت عیسی مسیح نسبت به ما را مشکل می کند. عیسی مسیح از تمامی گذشته شما باخبر است ولی همچنان زندگی ابدی و هدیه نجات را به شما هدیه میدهد. یک مثال بسیار حیرت انگیز از عشق او را می توان آخرین ساعات زندگی اش بر روی صلیب نام برد. یکی از کسانی که کنار او به صلیب کشیده شد برای جنایت هایش به مرگ محکوم شده بود. او به عیسی مسیح نگاه کرد و گفت، «ای عیسی، وقتی ملکوت خود را آغاز کردی، مرا هم به یاد آور!»عیسی جواب داد: «خاطرجمع باش که تو همین امروز با من در بهشت خواهی بود!» (لوقا فصل 23 آیه های 42 تا 43). عیسی مسیح علیرغم گناهان آن فرد جنایتکار اعتراف ساده او به ایمان را پذیرفت و زندگی ابدی در بهشت را به او وعده داد – حتی باوجود اینکه عیسی مسیح می دانست که آن مرد فرصتی برای یک زندگی متفاوت نداشت.

وقتی از خودمان می پرسیم «عیسی مسیح چقدر من را دوست دارد؟» تنها چیزی که نیاز داریم این است که به صلیب نگاه کنیم. او دستانش را باز کرد و گفت «شما را به این اندازه دوست دارم.» او زندگی خودش را فدا کرد تا به شما زندگی نو بدهد.

شما در همین لحظه می توانید دعا کنید و عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده خود دریافت کنید و عشق او و زندگی ابدی را بپذیرید. دعای خاص و ویژه ای وجود ندارد، اما می توانید به این شکل دعا کنید:

«خدای عزیزم، من میدانم که گناهکارم و هرگز با انجام هر اندازه ای از کارهای خوب هم نمی توانم به بهشت بروم. در همین لحظه به عیسی مسیح به عنوان پسر تو کسی که پس ازمرگ زنده شد تا من زندگی جاوید داشته باشم ایمان می آورم. لطفا من را به خاطر همه گناهانی که مرتکب شده ام ببخش و کمکم کن تا برای تو زندگی کنم. برای پذیرش من و زندگی جاویدانی که به من دادی از تو سپاسگزارم.»

آیا با خواندن این مطلب تصمیم گرفتید به عیسی مسیح ایمان بیاورید؟ اگر اینچنین است، لطفا دکمه «من امروز به عیسی مسیح ایمان آوردم» را فشار دهید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا عیسی مسیح من را دوست دارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries