settings icon
share icon
سوال

آیا امور کوچکی که در زندگی ما اتفاق می افتند برای خداوند اهمیتی دارد؟

جواب


البته که حتی امور کوچک زندگی ما هم برای خدا مهم است، برای اینکه هرچیزی در مقایسه با خدا کوچک است. لوقا فصل 12 آیه 7 به ما می گوید، « حتی موهای سر شما نیز شمارش شده است. پس نگران نباشید، زیرا ارزش شما بیشتر از هزاران گنجشک است.» خداوند حتی به تعداد موهای سر ما نیز اهمیت می دهد، او خدایی است که جزئیات نیز برایش مهم می باشند.

سرتاسر کتاب مقدس به این نکته اشاره شده است که خداوند به چیزهایی بیشتر از نکات مهم زندگی فرزندانش اهمیت می دهد. او به همه جنبه های هویتی ما اهمیت می دهد، چون ما مخلوقاتی هستیم که به شکل او آفریده شده ایم (پیدایش فصل 1 آیه 27). او به همه مخلوقاتش از جمله گیاهان، حیوانات و محیط زیست اهمیت می دهد. در متی فصل 6 آیه 26 می خوانیم، «به پرندگان نگاه کنید؛ نه می‌کارند، نه درو می‌کنند، و نه در انبارها ذخیره می‌کنند، زیرا پدر آسمانی شما روزی آنها را می‌رساند. آیا شما با ارزشتر از آنها نیستید؟» اگر خداوند حتی نیازهای پرندگان را فراهم می کند - موجوداتی که به شکل او آفریده نشده اند و تمایلی به قبول یا رد خالق خود ندارند – پس حتما به نیازهای ما هرچند کوچک و ناچیز اهمیت می دهد. بنابراین باید به او اعتماد کنیم: «شما مانند ایشان نباشید، زیرا پدر آسمانی شما به‌خوبی آگاه است به چه نیاز دارید، حتی پیش از آنکه از او درخواست کنید » (متی فصل 6 آیه 8).

عیسی مسیح نیز طی ماموریت زمینی خود حتی به جزئیات زندگی مردم اهمیت می داد. او همواره به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میداد. عیسی مسیح فرستاده شده تا گمشدگان را پیدا کند و فاصله میان خدا و بندگانش را که پس از سقوط انسان به وجود آمد پر کند، اما همچنان برای رفع نیازهای کوچک و فوری مردم نیز وقت می گذاشت. در متی فصل 14 آیه های 18 تا 21 به روشنی دلسوزی و توجه عیسی مسیح نسبت به گرسنگی جمعیت را می بینیم. یک وعده غذایی در زندگی آن همه آدم جزئیات به حساب می آید، با این وجود شاهد اشتیاق او برای تهیه خوراک بهشتی برای بیش از 5000 زن و مرد وبچه هستیم.

کودکان ممکن است "چیزهای کوچکی" به حساب آیند و اینطور به نظر برسد که سر راه امور مهمتر قرار می گیرند. زمانیکه مردم فرزندان خود را نزد عیسی مسیح بردند، شاگرادن مسیح آنها را سرزنش کرده و قصد داشتند کودکان را از آنجا دور کنند. «ولی وقتی عیسی رفتار شاگردان را دید، ناراحت شد و به ایشان گفت: «بگذارید کودکان نزد من بیایند و مانع ایشان نشوید. زیرا ملکوت خدا مال کسانی است که مانند این کودکان هستند » (مرقس فصل 10 آیه 14). عیسی مسیح آنقدر بزرگ یا پرمشغله نبود که کودکان را برکت ندهد.

خداوند حتما به امور کوچک زندگی ما اهمیت می دهد، برای اینکه ما برای او مهم هستیم. کل زندگی ما در مقایسه با خداوند و شکوه و جلالش، امر کوچکی است. مزامیر فصل 139 آیه های 17 تا 18 می گوید، «خدایا، چه عالی و چه گرانبها هستند نقشه‌هایی که تو برای من داشته‌ای!  حتی قادر به شمارش آنها نیستم؛ آنها از دانه‌های شن نیز بیشترند! هر روز که از خواب بیدار می‌شوم کماکان خود را در حضور تو می‌بینم.»

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا امور کوچکی که در زندگی ما اتفاق می افتند برای خداوند اهمیتی دارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries