settings icon
share icon
سوال

چرا عیسی مسیح به مردم گفت که حرفی از معجزات به دیگران نزنند؟

جواب


بعد از شفای جزامی (مرقس فصل 1 آیه های 41 تا 42)، عیسی مسیح به او گفت که برود ولی در بین راه با کسی در این مورد حرفی نزند (مرقس فصل 1 آیه های 43 تا 44). ما به طورطبیعی فکر می کنیم که عیسی مسیح تمایل داشته درباره معجزاتش با همه حرف زده شود. اما عیسی مسیح می دانست که عمومی شدن این نوع معجزات ممکن بود مانعی برای ماموریت او باشد و توجه مردم را از پیام او پرت کند. مرقس صحت این نظریه را اثبات می کند. آن مرد به دلیل هیجان زیاد از شفا گرفتن به دستور عیسی مسیح عمل نکرد، بنابراین عیسی مسیح مجبور شد از آن شهر خارج شده و به بیابان برود:« اما او همانطور كه می‌رفت، فرياد می‌زد كه شفا يافته است. در نتيجه، مردم دور عيسی جمع شدند، به طوری كه از آن به بعد ديگر نتوانست آزادانه وارد شهری شود. او مجبور بود پس از آن در بيابانها بماند، ولی مردم از همه جا نزد او می‌شتافتند» (مرقس فصل 1 آیه 45).

علاوه بر این، گرچه عیسی مسیح آن جزامی را شفا داد، اما بازهم می خواست که به قانون احترام گذاشته شود و مستقیم به نزد کاهن برود و با صحبت کردن در بین راه با مردم وقت را تلف نکند. همچنین ممکن بود اگر فورا نزد کاهن نمی رفت، افراد بد سرشت قبل از او نزد کاهن بروند و بر روی او تاثیر منفی بگذارند و کاهن صحت شفا را تایید نکند. همچنین کاهن باید اعلام می کرد که شفا واقعا اتفاق افتاده و آن فرد دیگر جذام ندارد تا یهودیانی که آن رویداد را باور نداشتند پیش داوری نکنند.

در آخر اینکه، عیسی مسیح نمی خواست که مردم به جای پیام او و معنای مرگ او، بر روی معجزات تمرکز کنند. این قضیه امروز هم صدق می کند. خواست خدا این است که ما به جای شفا و معجزات بر روی معجزه شفابخش نجات از طریق عیسی مسیح تمرکز کنیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا عیسی مسیح به مردم گفت که حرفی از معجزات به دیگران نزنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries