settings icon
share icon
سوال

راه مناسب دور انداختن یک کتاب مقدس آسیب دیده و از بین رفته چیست؟

جواب


کتاب مقدس روشی برای بیرون انداختن یک کتاب مقدس آسیب دیده / کهنه و خراب شده پیشنهاد نمی کند، بنابراین روش کتاب مقدسی مناسبی برای این کار وجود ندارد. باید بدانیم که کتاب، جلد و جوهر، مقدس یا روحانی نیستند. کلام خدا مقدس است، نه کاغذی که روی آن چاپ شده است. ما نباید کتاب مقدس را بپرستیم یا از آن بت بسازیم. هدف کتاب مقدس شناساندن عیسی مسیح نجات دهنده به ما و رهایی و نجاتی است که برای ما فرهم کرده و هدایت به پرستش او با تمامی دل و جان و فکر و توان است. کاغذ و جوهر کتاب مقدس تنها وسیله ای هستند که خدا از طریق آنها با ما ارتباط برقرار می کند.

با این حال، دورانداختن کتاب مقدس در واقع آخرین راه حل به نظر می رسد. برای اینکه بسیاری از کتاب مقدس های کهنه و قدیمی در صورت تعمیر مانند روز اول به خوبی یک کتاب نو می شوند و می توان باز هم از آن استفاده کرده یا حتی به شخص دیگری هدیه داد. حتی اعطای یک کتاب مقدس قدیمی و کهنه به کسی که آن را ندارد می توان برکت بسیار بزرگی باشد. برخی از مردم کتاب مقدس های قدیمی خود را به عنوان میراث آبا و اجدادی نگه می دارند تا میزان تعهد اجداد خود به کلام خدا را به نسل های آینده یادآوری کنند. گزینه های زیاد دیگری برای کتاب مقدس های کهنه و قدیمی وجود دارند که می توان همراه با دعا آنها را در نظر گرفت.

در نهایت، اگر کتاب مقدس به حدی کهنه و آسیب دیده است که دیگر قابل استفاده نیست، می توان آن را دور انداخت. دور انداختن کتاب مقدس به هیچ عنوان خدا را ناراحت نمی کند. برخی ترجیح می دهند به جای انداختن به سطل زباله آن را آتش بزنند، هیچکدام از این راه ها درست یا غلط نیستند. داستانی در مورد شخصی وجود دارد کتاب مقدس را به سطل زباله می اندازد، زباله روبی آن را می بیند و از زباله ها جدا می کند، شروع به خواندن آن می کند، و عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده ی خود قبول می کند. خداوند می تواند از کلام قدرتمند خود (اشعیا فصل 55 آیه 11؛ عبرانیان فصل 4 آیه 12) برای گواهی در مورد خودش استفاده کند حتی از تکه پاره های کتاب مقدسی که دور انداخته شده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

راه مناسب دور انداختن یک کتاب مقدس آسیب دیده و از بین رفته چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries