settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره افسردگی چه می گوید؟

جواب


افسردگی یک مسئله جهانیست که میلیونها تن، چه مسیحی و چه غیر مسیحی را مبتلا کرده است. آنهایی که از افسردگی رنج می برند، احساس غم بسیار عمیق، عصبانیت، ناامیدی، خستگی، و انواع مختلف علائم را دارند. آنها ممکن است بتدریج احساس کنند که به هیچ دردی نمی خورند و با از دست دادن علاقه شان به همه چیز و همه کس بفکر خودکشی بیفتند. افسردگی معمولا تحت تاثیر اتفاقات زندگی مثل از دست دادن کار، مرگ یک عزیز، طلاق، یا مشکلات روانی مثل مورد سوء استفاده قرار گرفتن و یا کمبود اعتماد به نفس اتفاق می افتد.

کتاب مقدس به ما می گوید که پر از شادی و پرستش خدا باشیم و با شادی زندگی کنیم (فیلیپیان فصل 4 آیه 4؛ رومیان فصل 15 آیه 11) پس خدا می خواهد همه ما شاد زندگی کنیم. این برای کسی که بخاطر شرایطش دچار افسردگی شده آسان نیست، اما او می تواند از طریق هدیه ای که خدا به ما داده است درمان شود یعنی از طریق دعا، مطالعه کتاب مقدس و بکار بردن آن، داشتن اطرافیانی که با او همدردی کنند، معاشرت با ایمانداران، توبه، بخشش، و مشاوره. ما باید آگاهانه بکوشیم که در خود غرق نشویم، بلکه احساسات و مشکلات خود را بروز دهیم. احساس افسردگی اغلب وقتی از بین می رود که شخص افسرده تمرکز را از روی خود برداشته بر روی مسیح و دیگران می گذارد.

افسردگی بالینی یک مسئله جسمانی است و باید بوسیله یک پزشک تشخیص داده شود. ممکن است با شرایط ناخوشایند زندگی ایجاد نشده باشد، و یا علائم آن با اراده خود شخص زیاد نشود. برعکس آنچه در بعضی جوامع مسیحی باور دارند، افسردگی بالینی همیشه به دلیل گناه حاصل نمی شود. افسردگی گاهی می تواند در اثر اشکالات جسمانی ایجاد شود که باید با دارو و یا مشاوره درمان شود. البته، خدا قادر است که هر بیماری را شفا ببخشد. به هر حال در بعضی موارد، مراجعه به پزشک برای افسردگی فرقی با مراجعه پزشک برای یک جراحت ندارد.

کسانیکه از افسردگی رنج می برند می توانند با انجام دادن کارهایی میزان اضطراب خویش را کاهش دهند. آنها باید مطمئن باشند که در کلام هستند و می مانند، حتی مواقعی که حوصله آنرا ندارند. احساسات می توانند ما را سرگردان کنند، اما کلام خدا پایدار و بدون تغییر می ماند. ما باید در ایمان قوی به خداوند بمانیم و حتی در مواقع سختیها و وسوسه ها بیشتر به او نزدیک شویم. کتاب مقدس می گوید خدا هیچوقت اجازه نمی دهد وسوسه ای به زندگی ما وارد شود که نتوانیم در مقابل آن بایستیم (اول قرنتیان فصل 10 آیه 13). اگر چه افسرده بودن گناه نیست، اما ما در قبال دردهایمان مسئول هستیم که این مسئولیت شامل مراجعه به متخصصین در مواقع نیاز می باشد. «پس به ياری عيسی، و با بيان عظمت نام او، شكرگزاری خود را همچون قربانی به خدا تقديم نماييم» (عبرانیان فصل 13 آیه 15).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره افسردگی چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries