settings icon
share icon
سوال

چگونه می توان قلعه های شیطان را خراب کرد؟

جواب


قبل از درهم کوبیدن قلعه شیطان باید بدانیم که اصلا قلعه شیطان چیست. کلمه قلعه یک مرتبه در عهد جدید آمده است (دوم قرنتیان فصل 10 آیه 4) ، این کلمه ترجمه شده واژه یونانی به معنای «یک سنگر مانند قلعه» می باشد. پولس در این متن، کلیسای قرنتیان را راهنمایی می کند تا «هر فلسفه و تفكر پوچ را كه بر ضد خداست، در هم می‌شكنيم و هر مانعی را كه نمی‌گذارد مردم به خدا نزديک شوند، از ميان برمی‌داريم» (دوم قرنتیان فصل 10 آیه 5). آنها این کار را با سلاح های دنیوی انجام نمی دهند، بلکه با قدرت روحانی از عهده این کار بر می آیند. تفکرات و فلسفه های پوچ نتیجه غرور و تصورات پلیدی است که همان قلعه شیطان است. بنابراین این موضوعات ماهیت نبرد شیطانی است و قدرت خداوند توانایی تخریب این قلعه را دارد.

پولس در افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18 سلاح های معنوی ای که خداوند برای فرزندان خود فراهم کرده است را توضیح می دهد. در این متن به ما گفته می شود که چگونه با روحیه ای متواضعانه و متکی به خداوند از سلاح های روحانی او سود ببریم. توجه داشته باشیم که ما باید به قدرت خداوند تکیه کنیم. نباید با تکیه بر قدرت خود به جنگ قلعه های شیطانی برویم. ما از خودمان با استفاده از پنج سلاح تدافعی، محافظت می کنیم و در نهایت سلاح تهاجمی (شمشیر روح القدس یا همان کلام خدا) را به کار می بریم. ما همه این کارها را در حالی انجام می دهیم که «هميشه دعا كنيد! در دعا از خدا آن چيزهايی را بخواهيد كه مطابق خواست روح‌القدس است. مسايل و نيازهای خود را به او بگوييد، و برای همهٔ ايمانداران با اشتياق زياد و جديت دعا كنيد» (آیه 18). پولس در افسسیان فصل 6 آیه های 12 و 13 به ما می گوید:« بدانيد كه جنگ ما با انسانها نيست، انسانهايی كه گوشت و خون دارند؛ بلكه ما با موجودات نامرئی می‌جنگيم كه بر دنيای نامرئی حكومت می‌كنند، يعنی بر موجودات شيطانی و فرمانروايان شرور تاريكی. بلی، جنگ ما با اينهاست، با لشكرهايی از ارواح شرور كه در دنيای ارواح زندگی می‌كنند. بنابراين، از يک‌يک سلاحهای خدا به هنگام حمله دشمنتان، شيطان، استفاده كنيد، تا بتوانيد حمله‌های او را دفع نماييد و در آخر، بر پايهای خود محكم بايستيد».

یکی از عادت هایی که هر ایماندرای باید داشته باشد، تمرکز بر روی مطالب گفته شده در افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 18 و آمادگی همیشگی روحانی است. راه زیادی برای غلبه بر شیطان و طرح های او در پیش است. پولس به ما می گوید در زندگی روزمره نمی توانیم با سلاح دنیوی به جنگ روحانی برویم. بلکه باید بر روی سلاح های معنوی تمرکز داشته باشیم؛ با انجام این کار، خداوند پیروزی را نصیب ما خواهد کرد. هیچ قلعه شیطانی ای وجود ندارد که بتواند در برابر یک مسیحی که سلاح روحانی بر تن دارد، با استفاده از کلام خدا به نبرد روحانی می رود و دارای قدرت روح القدس می باشد، مقاومت کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توان قلعه های شیطان را خراب کرد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries