settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس راجع به نجات در لحظهٔ آخر چه می گوید؟

جواب


بهترین نمونه از توبه و نجات در لحظهٔ آخر و ایمان به مسیح در کتاب مقدس درباره دزد بالای صلیب است که در کنار عیسی به صلیب کشیده شد (لوقا 39:23-43). تنها لحظاتی پیش از مرگ خویش، این شخص تبهکار به مسیح اهانت می کرد (متی 44:27). با این حال، آن تبهکار در لحظهٔ آخر توبه کرد و عیسی را به عنوان پادشاه آسمانی پذیرفت. خداوند به او وعده داد که "امروز با من در فردوس خواهی بود."

گرچه داستان دزد بالای صلیب این را نشان می دهد که نجات در لحظهٔ آخر امکان پذیر است، اما کتاب مقدس به ما هشدار می دهد که اکنون توبه کنید، بدون اینکه منتظر فرصتی دیگر باشید. یحیی تعمید دهنده هشدار می دهد، "توبه کنید زیرا پادشاهی آسمانی نزدیک شده است" (متی 2:3). عیسی در خصوص نیاز فوری به توبه پیغامی مشابه داد (متی 17:4).

کتاب مقدس راجع به کوتاه بودن زندگی به ما هشدار می دهد."همچون بُخاری هستید که کوتاه‌زمانی ظاهر می‌شود و بعد ناپدید می‌گردد" (رساله یعقوب 14:4). به ما این دستور داده نشده که یک روزی توبه کنیم و ایمان بیاوریم، بلکه به ما حکم شده که همین الان ایمان بیاوریم "امروز اگر صدای او را می‌شنوید، دل خود را سخت مسازید" (عبرانیان 7:4). هیچ یک از ما نمی دانیم چقدر زمان از عمرمان باقی است یا مرگ ما در چه شرایطی خواهد بود. ممکن است به‌طور ناگهانی و دور انتظار بمیریم به شکلی که فرصتی برای توبه نداشته باشیم. تنها گزینهٔ معقول این است که امروز توبه کنیم و به عیسی ایمان بیاوریم. "در زمان لطف خود، تو را اجابت کردم و در روز نجات، یاری‌ات دادم. هان، اکنون زمان لطف خداست؛ هان، امروز روز نجات است" (دوم قرنتیان 2:6). ‌

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس راجع به نجات در لحظهٔ آخر چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries