settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درمورد اعدام و یا مجازات مرگ چه می گوید؟

جواب


قانون عهد قدیم در مورد بعضی اعمال، فرمان به حکم اعدام می دهد: مثل قتل (خروج فصل 21 آیه 12)، آدم ربایی (خروج فصل 21 آیه 16)، جماع با حیوانات (خروج فصل 22 آیه 19)، زنا (لاویان فصل 20 آیه 10)، هم جنس بازی (لاویان فصل 20 آیه 13)، پیامبر دروغین بودن (تثنیه فصل 13 آیه 5)، تن فروشی و تجاوز (تثنیه فصل 22 آیه 24)، و جنایات دیگر. اما در عین حال، خدا حتی در این موارد هم اغلب فیض و رحمت خود را نشان می دهد. داوود زنا و قتل کرد، اما خدا جان او را نگرفت (دوم سموئیل فصل 11 آیه های 1-5 و آیه های 14-17، دوم سموئیل فصل 12 آیه 13). در نهایت، هر گناهی که ما انجام می دهیم به مرگ می انجامد چون جزای گناه، مرگ است (رومیان فصل 6 آیه 23) اما خدا را شکر، خدا محبتش به ما را با محکوم نکردن ما نشان می دهد (رومیان فصل 5 آیه 8).

وقتی فریسیان زنی را که در حال عمل زنا گرفته شده بود پیش عیسی آوردند و از او پرسیدند که آیا او باید سنگسار شود یا نه، عیسی گفت، «بايد سنگ اول را كسی به او بزند كه خود تابحال گناهی نكرده است» (یوحنا فصل 8 آیه 7). البته نباید اینطور برداشت شود که عیسی مسیح حکم اعدام را در همه موارد رد می کند. در اینجا عیسی فقط دورویی فریسیان را بر ملا می کند. فریسیان می خواستند عیسی را با شکستن قانون عهد قدیم به تله بیندازند. آنها واقعا به سنگسار شدن آن زن اهمیتی نمی دادند (مردی که با این زن در حال زنا گرفته شده بود کجا بود؟) خداوند پایه حکم اعدام را قرار داد. «هر انسانی هم كه انسان ديگری را به قتل برساند، بايد به دست انسان كشته شود» (پیدایش فصل 9 آیه 6). عیسی مسیح حکم اعدام را در مواردی تایید می کند. اما در مورد حکم اعدام، لطف و بخشش خود را هم نشان می دهد (یوحنا فصل 8 آیه های 1-11). پولس رسول قدرت حکومت در مورد حکم اعدام در موارد ضروری را قبول داشت (رومیان فصل 13 آیه های 1-7).

یک مسیحی حکم اعدام را چگونه باید در نظر بگیرد؟ اول اینکه، باید بیاد داشته باشیم که خدا در کلامش حکم اعدام را قرار داده است، بنابراین گستاخی است که فکر کنیم ما می توانیم معیار بالاتری از خدا داشته باشیم. معیار خدا از معیار همه موجودات بالاتر است. او کامل است. معیار او هم در مورد ما و در مورد خودش هم صادق می باشد. بهر حال، او ما را بی نهایت دوست دارد و رحمتش بی نهایت است. در ضمن خشم او هم بی نهایت است، اما همه این ویژگی ها در او در تعادلی کامل هستند.

دوم اینکه، ما باید توجه داشته باشیم که خدا به حکومت قدرت تصمیم گیری داده است که چه وقت حکم اعدام صادر کند (پیدایش فصل 9 آیه 6؛ رومیان فصل 13 آیه های 1-7). این برخلاف کتاب مقدس است که بگوییم خدا در همه موارد مخالف اعدام است. مسیحیان هیچوقت نباید از اینکه کسی اعدام می شود خوشحال شوند، اما در عین حال، آنها نباید بر علیه حق دولت برای اعدام عاملان جنایات بزرگ بجنگند.بازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درمورد اعدام و یا مجازات مرگ چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries