settings icon
share icon
سوال

آیا سکس اینترنتی یا سکس تلفنی گناه است؟

جواب


واضح است که در زمان نوشتن کتاب مقدس تلفن و اینترنت وجود نداشته اند، بنابراین حرفی از سکس اینترنتی (رابطه جنسی اینترنتی) یا سکس تلفنی در کتاب مقدس زده نشده است. پاسخ این موضوع به رابطه دو طرف بستگی دارد که آیا زن و شوهر هستند یا نه. رابطه جنسی اینترنتی یا سکس تلفنی بین زن و شوهر تحت قانون «توافق طرفین» در اول قرنتیان فصل 7 آیه 5 قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ما درباره روابط جایز جنسی در ازدواج نگاه کنید.

کتاب مقدس اصولی را درباره روابط خارج از ازدواج به ما ارائه داده است که قطعا در مورد سکس اینترنتی یا سکس تلفنی هم کاربرد دارد. فیلیپیان فصل 4 آیه 8 می گوید، «برادران عزيز، در خاتمه بگذاريد اين را نيز بگويم: فكرتان را بر روی هر چه راست و خوب و درست است، ثابت نگاه داريد. دربارهٔ چيزهايی فكر كنيد كه پاک و زيباست. در صفات خوب و پسنديدهٔ ديگران تأمل كنيد. دربارهٔ چيزهايی فكر كنيد كه می‌توانيد خدا را برای آنها شكر كنيد و به وجود آنها خوش باشيد.» علاوه بر این، متونی فراوانی وجود دارند که رابطه جنسی خارج از ازدواج را گناه می دانند (اعمال رسولان فصل 15 آیه 20؛ اول قرنتیان فصل 5 آیه 1، فصل 6 آیه های 13 و 18، فصل 7 آیه 2، فصل 10 آیه 8؛ دوم قرنتیان فصل 12 آیه 21، غلاطیان فصل 5 آیه 19، افسسیان فصل 5 آیه 3، کولسیان فصل 3 آیه 5، اول تسالونیکیان فصل 4 آیه 3، یهودا آیه 7). عیسی مسیح به ما می گوید، حتی خواسته گناه آلود هم گناه است: «گفته شده است كه زنا مكن. ولی من می‌گويم كه اگر حتی با نظر شهوت‌آلود به زنی نگاه كنی، همان لحظه در دل خود با او زنا كرده‌ای» (متی فصل 5 آیه های 27 تا 28).

سکس اینترنتی یا تلفنی در واقع خواسته های گناه آلود هستند (در گروه زنای محصنه یا غیرمحصنه قرار می گیرند). سکس اینترنتی یا تلفنی، خیال پردازی های غیر اخلاقی و ناپاک است، به همین دلیل نمی توان آن را درست، پاک، عاشقانه، تحسین برانگیز، عالی یا قابل ستایش دانست. سکس اینترنتی یا تلفنی در واقع زنای اینترنتی است، چراکه با شهوت در مورد یک فرد خیال بافی می شود و آن شخص را به سمت یک شهوت غیراخلاقی می کشاند. این روش ها یک فرد را به دام گناه روز افزون می کشاند (رومیان فصل 6 آیه 19). شخصی که تمایلات غیراخلاقی در ذهن خود می پروراند، در نهایت ذهنیت خود را عملی خواهد کرد. بنابراین، سکس اینترنتی یا تلفنی خارج از ازدواج، گناه است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا سکس اینترنتی یا سکس تلفنی گناه است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries