settings icon
share icon
سوال

آیا باید نزد همسرم به زنا و خیانت به او اعتراف کنم؟

جواب


اعتراف کردن یا نکردن به زنا همیشه یک مشکل بسیار پیچیده برای همسری بوده که متاسفانه مرتکب زنا شده است. کارشناسان دنیوی (منظور کارشناسانی مانند روانشناسان و مشاوران غیرایماندار) معمولا فرد زناکار را تشویق به سکوت می کنند و می گویند که اعتراف به زنا وضعیت را وخیم تر می کند. مشکل این روش این است که وجدان یک فرد را خاموش می کند و اجازه بازسازی رابطه، که هدف اصلی اعتراف است، را نمی دهد. «نزد يكديگر به گناهان خود اعتراف نماييد و برای يكديگر دعا كنيد تا شفا يابيد. دعای صادقانهٔ مرد درستكار، قدرت و تأثير شگفت‌انگيز دارد» (یعقوب فصل 5 آیه 16).

پولس می گوید، «به همين دليل با تمام توانايی‌ام سعی می‌كنم در حضور خدا و انسان با وجدانی پاک زندگی كنم » (اعمال رسولان فصل 24 آیه 16). گرچه عمل زنا گناه بر ضد خداوند است اما کتاب مقدس این مطلب را هم می گوید که بدن های ما متعلق به خود ما نیست بلکه به کسی تعلق پیدا می کند که با او ازدواج می کنیم (اول قرنتیان فصل 7 آیه 4). رابطه جنسی سمبلی از یکی شدن زن و مردی است که با هم ازدواج می کنند، خداوند زن و و مرد را در ازدواج به یک جسم تبدیل می کند (اول قرنتیان فصل 6 آیه های 15 تا 16). به این دلایل، زن یا مردی که مرتکب زنا می شوند باید دعا کنند و به روح القدس اجازه دهند تا زمان مناسب اعتراف به زنا را برای آنها مشخص کند.

عذاب وجدان اجازه نخواهد داد تا به سادگی این مسئله را مورد بی توجهی قرار دهیم. درواقع، ممکن است که وجدان ناآرام شما به مشکلات روانی و یا حتی جسمانی منتهی شود. اعتراف به خیانت(زنا) نزد همسر کار بسیار سختی است، اما نه تنها برای استحکام رابطه زناشویی لازم است بلکه برای تقویت رابطه بین انسان و خدا نیز ضروری است. با اعتراف به گناه، وجدان آن شخص آسوده می شود و می تواند به یک زندگی پاک و بی گناه ادامه دهد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا باید نزد همسرم به زنا و خیانت به او اعتراف کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries