settings icon
share icon
سوال

آیا مسیحیان می توانند به فرشتگان دستور دهند؟

جواب


امروزه مردم خیلی شیفته بحث "فرشته شناسی" شده اند. فرشتگان در همه جا، از جواهرات و وسایل تزئینی کریسمس گرفته تا سینما و برنامه های تلوزیونی به تصویر کشیده می شوند. خیلی از مسیحیان معتقدند که می توانند به فرشتگان دستور دهند تا اوامر آنها را انجام دهند و بسیاری دیگر نیز بر این باور هستند که می توانند به فرشتگان (و یا حتی ارواح پلید) در نام عیسی مسیح دستور دهند.

نمونه ای در کتاب مقدس وجود ندارد که نشان دهد انسان می تواند در نام خود و یا در نام عیسی مسیح به فرشتگان دستور دهد. متنی وجود ندارد که نشان دهنده کنترل انسان بر کار فرشتگان باشد. ما می دانیم که آنها مخلوقاتی عالی رتبه هستند، تا اندازه ای که عیسی مسیح خود را پایین تر از "فرشتگان" قرار داد تا بتواند به این دنیا بیاید و در جسم یک انسان برای ما زجر بکشد (عبرانیان فصل 2 آیه های 7 تا 9، مزامیر فصل 8 آیه 4).

این باور که ایمانداران بر فرشتگان تسلط و کنترل دارند غلط است. اصول کتاب مقدسی زیر به ما نشان می دهد که فرشتگان از دستورات بشر اطاعت نمی کنند:

موسی می گوید، " وقتی كه به درگاه خداوند فرياد برآورديم، او دعای ما را مستجاب فرمود و فرشته‌ای فرستاده ما را از مصر بيرون آورد" (اعداد فصل 20 آیه 16). اسرائیلی ها به فرشته دستور ندادند تا نزد ایشان برود. آنها از خدا درخواست کردند برای اینکه فقط دستور او به فرشتگان کاربرد دارد.

شدرک، ميشک و عبدنغو در برابر مجسمه نبوکدنصر سجده نکردند (دانیال فصل 3 آیه های 17 تا 18). خداوند بر اساس لطف خود فرشته اش را فرستاد تا خدمتگزاران خود را نجات دهد (دانیال فصل 3 آیه 28). آن سه یهودی فرشته خداوند را احضار نکردند بلکه خدا او را فرستاد. خداوند همچنین فرشته خود را فرستاد تا دانیال را از دهان شیران نجات دهد (دانیال فصل 6 آیه 22).

کلیسای اورشلیم برای پطرس که در زندان بود دعا کرد (اعمال رسولان فصل 12 آیه 5). زمانیکه پطرس نجات پیدا کرد این جمله را گفت، "پس حقيقت دارد كه خداوند فرشتهٔ خود را فرستاده، مرا از چنگ هيروديس و يهوديان رهايی داده است" (اعمال رسولان فصل 12 آیه 11). مسیحیانی که برای آزادی پطرس دعا کردند، از آزادی او آنچنان شگفت زده شده بودند که تقریبا نمی خواستند در خانه را به روی او باز کنند. بدون شک، آنها به هیچ فرشته ای دستور نجات پطرس را نداده بودند.

فرشتگان را "فرشتگان مقدس خداوند" هم می نامند که فقط از خدا اطاعت می کنند نه از ما (متی فصل 25 آیه 31، مکاشفه فصل 14 آیه 10).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا مسیحیان می توانند به فرشتگان دستور دهند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries