settings icon
share icon
سوال

آیا رابطه عاشقانه با بستگان نزدیک اشتباه است؟

جواب


رابطه هایی که خداوند آنها را ممنوع کرده در کتاب لاویان فصل 18 آیه های 6 تا 18 فهرست شده اند. در این متن به اسرائیلی ها دستور داده شده که با پدر، مادر، پدرخوانده، مادرخوانده، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر یا برادر، دایی، عمه، عمو، و بردار یا خواهر ناتنی ازدواج نکنند. ازدواج با عموزاده، خاله زاده، عمه زاد و دایی زاده در کتاب مقدس ممنوع نشده است.

در آغاز زندگی انسان بر روی زمین، جمعیت بسیار کمی وجود داشت، بنابراین ازدواج با نزدیکان برای بقای نسل انسان ضروری بود، و تا زمانی ادامه پیدا کرد که نسل بشر به اندازه کافی زیاد شده و دیگر نیازی به ازدواج های فامیلی نبود. در روزگار اولیه بشر، کدهای ژنتیکی انسان به اندازه امروز خراب نشده نبود، بنابراین ازدواج با فامیل خطر نداشت. خطر ناهنجاری های ژنتیکی بسیار کم بود. با گسترش نژاد بشر و گناه، ژنتیک انسان دچار تباهی شد، و خداوند ازدواج فامیلی را ممنوع کرد.

بنابراین ازدواج فامیلی الزاما بد نیست. دلیل ممانعت از انجام آن، خطرات ژنتیکی حاصل از آن است. علاوه بر این، اکثر کشورها قوانین سختی برای ازدواج با بستگان نزدیک دارند. کتاب مقدس به ما دستور داده تا مطیع قوانین کشور خود باشیم (رومیان فصل 13 آیه های 1 تا 6). اکثر قوانین اجازه ازدواج با عموزاده، خاله زاده، عمه زاده و دایی زاده درجه دوم را می دهند. زن و مردی که فامیل نزدیک هستند و قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید با تمام وجود خود دعا کنند و از خدا طلب حکمت و راهنمایی نمایند (یعقوب فصل 1 آیه 5). آن زن و مرد باید با خانواده ها هم حتما مشورت کنند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا رابطه عاشقانه با بستگان نزدیک اشتباه است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries