settings icon
share icon
سوال

آیا یک شخص برای رفتن به بهشت حتما باید در کلیسا شرکت کند؟

جواب


نجات، تنها از راه ایمان به عیسی مسیح امکان پذیر است. «زيرا خدا به قدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد» (یوحنا فصل 3 آیه 16). خداوند پسر خود را فدا کرد تا ما زندگی جاویدان داشته باشیم، بنابراین انجام کارهای خوب که شامل رفتن به کلیسا هم می شود را شرط ورود به بهشت قرار نداد. زندگی ابدی فقط از راه ایمان به عیسی مسیح امکان پذیر است. «پس روشن است كه هر کس مسيح را دارد، به اين حيات نيز دسترسی دارد؛ اما هر كه مسيح را ندارد، از اين حيات بی‌بهره خواهد ماند» (اول یوحنا فصل 5 آیه 12). ایمانداران به مسیح، یعنی کسانی که فداکاری او برای پرداخت گناهان را پذیرفته اند، ابدیت را در بهشت سپری خواهند کرد. کسانی که او را رد کردند، وارد بهشت نخواهند شد.

هیچ میزانی از مشارکت در کلیسا نمی تواند زندگی ابدی در بهشت را برای شما به ارمغان آورد. شرکت نکردن در کلیسا نیز نمی تواند نجات را از شما بگیرد. با این حال، شرکت در کلیسا مهم است. کلیسای جهانی، متشکل از همه ایمانداران به عیسی مسیح برای جلال خدای پدر، بدن مسیح (کولسیان فصل 1 آیه 18) و عروس او (مکاشفه فصل 21 آیه 2) است. کلیسا مکانی برای معاشرت ایمانداران با یکدیگر است. علاوه بر این، ما به عنوان ایمانداران دارای موهبت های خاصی (هدایای روح القدس) هستیم و باید از آنها برای جلال خداوند و رشد بقیه اعضای کلیسا استفاده کنیم. برای ساخته شدن بدن یک کلیسا، همه اعضای آن باید حضور داشته باشند (اول قرنتیان فصل 12 آیه های 14 تا 20).

مسیحیان به مخلوقات جدیدی تبدیل شده اند (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17) و تمایل دارند در کلیسا شرکت کنند، برای اینکه این کار برای رشد و بلوغ روحانی آنها بسیار اهمیت دارد. عدم تمایل برای شرکت در کلیسا می تواند نشان دهنده فقدان رشد روحانی و یا سرخوردگی از ادیان سازمان یافته باشد. امروزه کلیساهای دروغین زیادی وجود دارند، در واقع هیچ کلیسایی کامل نیست، اما گروه های مسیحی در اکثر مناطق وجود دارند. کلیسای واقعی جهانی، جایی است که آموزش های آن کاملا بر اساس کتاب مقدس می باشد، به عیسی مسیح کاملا احترام گذاشته می شود، ایمانداران با هم عبادت می کنند و به یکدیگر خدمت می کنند. گرچه شرکت در کلیسا، زندگی ابدی را تضمین نمی کند، اما پیدا کردن یک کلیسای خوب محلی برای ایمانداران مسئله بسیار مهمی است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک شخص برای رفتن به بهشت حتما باید در کلیسا شرکت کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries