settings icon
share icon
سوال

اهمیت خانواده کلیسایی در چیست؟

جواب


اهمیت داشتن یک خانواده کلیسایی در چیست؟ اعمال رسولان فصل 2 آیه 42 را می توان هسته اصلی فعالیت های کلیسایی در نظر گرفت: «در تعليمی كه رسولان می‌دادند و در آئين شام خداوند و دعا، با ساير ايمانداران مرتب شركت می‌كردند». کتاب مقدس به این دلایل برای خانواده کلیسایی اهمیت قائل است:

1. کلام خدا را با هم مطالعه می کنیم – یک خانواده کلیسایی به طور مستمر در حال آموزش و یادگیری کتاب مقدس است. این امکان با تشکیل گروه های کوچک، کلاس های آموزش کتاب مقدس، آموزش های کشیش، مدرسه روزهای یکشنبه و غیره فراهم می شود. خانواده کلیسایی برای رشد و پرورش یکدیگر تشکیل می شوند. دوم تیموتائوس فصل 3 آیه 16 می گوید: «در واقع تمام قسمتهای كتاب‌مقدس را خدا الهام فرموده است. از اين جهت، برای ما بسيار مفيد می‌باشد، زيرا كارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌كند، و ما را به سوی زندگی خداپسندانه هدايت می‌نمايد».

2. با پرستش خداوند از او قدردانی می کنیم – پرستش گروهی خداوند یک عامل متحد کننده است که می تواند از راه خواندن سرود، فعالیت های بشارتی و یا خدماتی حاصل شود. مزامیر فصل 34 آیه 3 بر روی پرستش دست جمعی تاکید می کند: «ياييد با من عظمت خداوند را اعلام كنيد؛ بياييد با هم نام او را ستايش كنيم!»

3. فردی را پیدا می کنیم که بتوانیم پاسخ گوی او باشیم – کلیسا یک محیط کاربردی برای ما فراهم می کند که می توانیم در آن پاسخ گوی اعمال خود باشیم. وقتی روابط و دوستی ها شکل گرفته و رشد می کنند، همیشه کسی خواهد بود که شما را تشویق کند، در مواقع نیاز توبیخ کند و در شادی های شما شریک شود. امثال فصل 27 آیه 17 می گوید: «همانطور كه آهن، آهن را می‌تراشد، دوست نيز شخصيت دوستش را اصلاح می‌كند». پاسخ گویی در نبرد با گناه بسیار اهمیت دارد. خانواده کلیسایی مکان بسیار خوبی برای پیدا کردن فردی است که بتوانیم با او دعا کنیم، حرف بزنیم و به او اعتماد کنیم.

4. پشتیبان و حامی برای روزهای سخت پیدا می کنیم – وقتی در طوفان آزمایش و سختی ها قرار می گیریم، حامی و پشتیبان اهمیت حیاتی پیدا می کند. در مواقع نیاز، انتظار کمک از برادران و خواهران خود دارید که با دعا و کمک های عملی مانند خوراک، پوشاک و نگهداری از بچه ها به یاری شما بیایند. غلاطیان فصل 6 آیه 2 ما را به این کار تشویق و ترغیب می کند: «در مشكلات و مسايل يكديگر شريک باشيد و به اين وسيله «شريعت مسيح» را اجرا كنيد».

5. فرصت خدمت رسانی پیدا می کنیم – ما در کلیسا نه تنها کمک شونده بلکه کمک کننده نیز هستیم. با ایجاد رابطه نزدیک و دوستانه با دیگر ایمانداران از نیازهای آنها آگاهی پیدا می کنیم، بنابراین می توانیم وارد عمل شویم و کمک کنیم. «با عشق و علاقه كار كنيد، درست مانند آنكه برای خداوند كار می‌كنيد، نه برای انسان» (افسسیان فصل 6 آیه 7).

برای مسیح شاگرد تربیت می کنیم – زمانی فراخواهد رسید که شما باید آموزش دادن را یادبگیرید، نه اینکه فقط آموزش ببینید (عبرانیان فصل 5 آیه 12). ما می توانیم بشارت دهیم، آموزش دهیم، تشویق کنیم و پیروان مسیح را برای خدمت به خدا آماده کنیم. «تمام اختيارات آسمان و زمين به من داده شده است. پس برويد و تمام قومها را شاگرد من سازيد و ايشان را به اسم پدر و پسر و روح‌القدس غسل تعميد دهيد؛ و به ايشان تعليم دهيد كه تمام دستوراتی را كه به شما داده‌ام، اطاعت كنند. مطمئن باشيد هر جا كه برويد، حتی دورترين نقطه دنيا باشد، من هميشه همراه شما هستم!» (متی فصل 28 آیه های 18 تا 20).

در این دورانی که سکولاریسم در حال گسترش است، پیوستن به یک خانواده کلیسایی بسیار مفید می باشد. برادران و خواهران خانواده کلیسایی می توانند شما را در سفر ایمانی تشویق کنند، به پرسش هایی روحانی شما پاسخ دهند و در سختی ها، حامی و پشتیبان شما باشند. خانواده کلیسایی به شما فرصت خدمت رسانی و تربیت شاگرد برای مسیح را می دهد: «نيز چنانكه برخی را عادت است، از حضور در مجالس عبادت كليسايی غافل نشويد، بلكه يكديگر را تشويق كنيد، بخصوص در اين روزها كه بازگشت مسيح نزديک می‌شود» (عبرانیان فصل 10 آیه 25).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اهمیت خانواده کلیسایی در چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries