settings icon
share icon
سوال

جشن عروسی یک مسیحی چه تفاوتی باید با جشن عروسی یک غیر مسیحی داشته باشد؟

جواب


تفاوت اصلی بین جشن عروسی یک مسیحی و غیر مسیحی، عیسی مسیح است. زن و مرد مسیحی هنگام ازدواج به عیسی مسیح و یه یکدیگر متعهد می شوند و این ابراز تعهد باید در حضور همه مهمان ها انجام شود. در مراسم ازدواج غیر مسیحی، زوج – مخصوصا زن- در مرکز توجه قرار دارد. اما در مراسم ازدواج مسیحی، عیسی مسیح در کانون توجه قرار دارد.

یک زوج مسیحی که هدفشان از ازدواج جلال دادن خداوند است باید از قبل برای جشن ازدواج آماده شده و تعلیم داده شوند، این آمادگی می تواند مشاوره با کشیش کلیسای خود در مورد مسائل ازدواج باشد. مشاوره کتاب مقدسی قبل از ازدواج، نقش زن و مرد در زندگی مشترک نسبت به هم و فرزندان آینده را مشخص می کند (افسسیان فصل 5 آیه 22 تا فصل 6 آیه 4، کولسیان فصل 3 آیه های 18 تا 21). مراسم ازدواج این حقیقت را در برابر خداوند، خانواده و دوستان تصدیق می کند که نیت این زوج، زندگی بر اساس برنامه و اهداف خداوند برای تشکیل خانواده می باشد.

مراسم ازدواج باید منعکس کننده این مطلب نیز باشد که این زوج زندگی خود را وقف جلال نام عیسی مسیح می کنند. هر یک از بخش های این مراسم، از موسیقی تا مراسم سوگند که زیر نظر یک شخص رسمی و مسئول انجام می شود باید انعکاس دهنده این تعهد باشند. موسیقی باید مرتبط و برای بزرگداشت عیسی مسیح باشد، نه اینکه یک موسیقی دنیوی و لوده باشد. سوگند باید در شرایطی یاد شود که زن و مرد آگاهی کامل به این مطلب داشته باشند که هدف از این سوگند ایجاد یک تعهد همیشگی نسبت به یکدیگر و خداوند می باشد. پیامی که توسط کشیش رسانده می شود باید حاوی این حقایق و تعهد باشد.

عروس و داماد باید همراهان خود در مراسم عروسی را با دقت و با درنظر گرفتن تعهدشان به عیسی مسیح انتخاب کنند. ساقدوش های عروس و داماد فقط برای شیک کردن مراسم عروسی آنجا نیستند. حضور آنها به این معنی است که آنها شاهدان سوگند ازدواج و تعهد عروس و داماد به یکدیگر و جلال نام عیسی مسیح می باشند. لباس عروس و ساقدوش های او نیز باید مناسب ایستادن در حضور خداوند باشد. جایی برای لباس های لختی در مراسم ازدواج مسیحی وجود ندارد.

اگر مراسم پذیرایی از مهمانان هم وجود دارد باید منطبق با مقام عیسی مسیح باشد. معمولا مهمان های غیر مسیحی نیز در مراسم ازدواج و پذیرایی هستند، و باید توجه داشته باشیم که سرو مشروبات الکلی باعث ترویج پیام اشتباه به غیر مسیحیان می شود، پیامی که می گوید فرق خیلی کمی بین مسیحی و غیر مسیحی وجود دارد. حتی اگر صاحبان مسیحی جشن عروسی با سرو مشروبات الکلی مشکلی نداشته باشند و آن را با وجدان راحت انجام می دهند، اما باید در نظر داشت که این کار ممکن است باعث ناراحتی مسیحیان دیگر در مراسم عروسی شوند، ما نباید با آزادی خود باعث لغزش دیگران شویم.

زوجی که مراسم عروسی آنها بر اساس جلال و بزرگداشت نام عیسی مسیح باشد، زیبایی و جدیت این مراسم را برای همیشه در یاد خواهند داشت و ازدواج را وسیله شگفت انگیزی برای آغاز زندگی مشترک در نظر می گیرند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

جشن عروسی یک مسیحی چه تفاوتی باید با جشن عروسی یک غیر مسیحی داشته باشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries