settings icon
share icon
سوال

آیا خالکوبی با ماهیت مسیحی ایرادی ندارد؟

جواب


برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما درباره «کتاب مقدس درباره خالکوبی و سوراخ کردن بدن چه می گوید؟» را مطالعه کنید. اما در این مقاله به طور اختصاصی به خالکوبی سمبل های مسیحی بر روی بدن می پردازیم. آیا همان قوانین (مقاله ای که به آن اشاره شد) در مورد خالکوبی ها با ماهیت مسیحی مانند صلیب ، شعار مسیحی و یا حتی آیه های کتاب مقدس وجود دارد؟ بعضی از مسیحیان به این نتیجه رسیده اند که داشتن خالکوبی برای بشارت انجیل به گروه خاصی از مردم، اعتبار و امکان بیشتری برای آنها فراهم می کند. در مورد خالکوبی های مسیحی چه چیزی می توان گفت؟

به طور حتم، خالکوبی صلیب خیلی بهتر از خالکوبی جمجمه شعله ور، زن برهنه و یا شیطان است. داشتن خالکوبی «مسیح نجات می دهد» براستی می تواند راه گفتگو با مردمی که هرگز یک بشارت دهنده در لباس مرسوم جامعه ندیده اند را باز کند. برخی به مکاشفه فصل 19 آیه 16 ارجاع می دهند که احتمالا عیسی مسیح خالکوبی «شاه شاهان و خدای خدایان» بر روی ران خود دارد. سوال این نیست که آیا داشتن خالکوبی گناه است؟ سوال این است که آیا اصولا داشتن خالکوبی لازم و صحیح است؟ اول قرنتیان فصل 10 آیه 23 به ما می گوید که همه چیز مجاز است، اما همه چیز مفید و سازنده نیست. خالکوبی های مسیحی ممکن است مجاز باشند، اما آیا مفید و سازنده هستند.

پولس در اول قرنتیان فصل 9 آیه های 22 تا 23 می گوید، «وقتی با كسانی هستم كه وجدانشان خيلی زود ناراحت می‌شود، خود را داناتر از آنان نشان نمی‌دهم، تا اجازه دهند كمكشان كنم. خلاصه سعی می‌كنم با هر كس، مانند خودش باشم تا مايل شود سخنان مرا بشنود و نجات يابد. همهٔ اين كارها را می‌كنم تا بتوانم پيام انجيل را به ايشان برسانم و خود نيز با مشاهدهٔ نجات آنان، از بركات الهی بهره‌مند شوم». شاید بهترین دلیل برای داشتن خالکوبی این باشد که تلاش می کنیم تا برای بشارت انجیل و نجات شبیه آنها شویم. اگر داشتن خالکوبی واقعا باعث باز شدن درها برای بشارت پیام انجیل می شود و غیر از آن راهی دیگری وجود ندارد، بنابراین احتمالا داشتن خالکوبی مسیحی بنابر گفته پولس «شبیه آنها شدن» می تواند درست باشد. از طرف دیگر، بسیار بعید به نظر می رسد که داشتن خالکوبی امکان بشارت را فراهم سازد. اگر فردی به دلیل نداشتن خالکوبی به شما گوش نمی دهد، داشتن خالکوبی نیز تضمین نمی کند که او به شما توجه کند.

با توجه به مطالبی که گفته شد و نتایجی که از بررسی کتاب مقدس بدست می آید، می توان گفت که خالکوبی مسیحی مجاز است. اما این سوال به طور جدی مطرح می شود که آیا خالکوبی واقعا می تواند مفید و سازنده باشد. اگر یک مسیحی به داشتن خالکوبی فکر می کند باید از خدا طلب حکمت کند (یعقوب فصل 1 آیه 5) . از خدا بخواهد تا به او هدف درست از داشتن خالکوبی و قوه تشخیص درست دهد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا خالکوبی با ماهیت مسیحی ایرادی ندارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries