settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره اینکه یک مسیحی مجرد بماند چه می گوید؟

جواب


مسئله مجرد ماندن مسیحیان و چیزی که کتاب مقدس درباره هرگز ازدواج نکردن ایمانداران می گوید، اغلب اشتباه برداشت شده است. پولس در اول قرنتیان فصل 7 آیه های 7-8 می گوید: «كاش همه می‌توانستند مانند من مجرد بمانند. اما ما همه، مانند هم نيستيم. خدا به هر كس نعمتی بخشيده است؛ به يكی اين نعمت را عطا كرده كه ازدواج كند، و به ديگری اين نعمت را كه با شادی و رضايت، مجرد بماند! پس به آنانی كه هنوز ازدواج نكرده‌اند، و نيز به بيوه زنان می‌گويم كه بهتر است اگر می‌توانند، مثل من مجرد بمانند». توجه داشته باشید که او می گوید که برخی ها هدیه تجرد را دارند و برخی دیگر هدیه ازدواج. اگرچه به نظر می رسد که تقریبا همه ازدواج می کنند، اما ضرورتاً اراده خدا برای همه این نیست. مثلاً پولس مجبور نبود که نگرانی مشکلات و تنش هایی که در پی ازدواج و یا خانواده می آید را داشته باشد. او تمام زندگی اش را وقف پخش کلام خدا کرد. اگر او ازدواج کرده بود، چنین پیام‌آور مفیدی نمی شد.

از طرف دیگر، برخی افراد به صورت تیمی بهتر کار می کنند و خدا را به عنوان زوج و یک خانواده خدمت می کنند. هر دو نوع افراد به یک اندازه مهم هستند. مجرد ماندن گناه نیست، حتی برای تمام عمر. مهمترین چیز در زندگی، یافتن همسر یا داشتن فرزندان نیست، بلکه مهمترین چیز خدمت کردن خداست. ما باید بوسیله دعا و خواندن کتاب مقدس خود را تربیت کنیم. اگر از خدا بخواهیم که خودش را به ما آشکار سازد، او پاسخ خواهد داد (متی فصل 7 آیه 7)، و اگر از او درخواست کنیم که از ما برای کارهای نیکوی خود استفاده کند، او این کار را نیز انجام خواهد داد. «رفتار و كردار و شيوۀ زندگی مردم دنيا را تقليد نكنيد، بلكه بگذاريد خدا افكار و طرز فكرتان را دگرگون كند تا به انسانی جديد تبديل شويد. آنگاه قادر خواهيد شد ارادۀ خدا را درک كرده، آنچه را كه خوب و كامل و موردپسند اوست، كشف كنيد» (رومیان فصل 12 آیه 2).

تجرد نباید به عنوان یک لعنت دیده شود یا نشانه ای از اینکه یک جای کار فرد مجرد ایراد دارد. در حالیکه اکثر مردم ازدواج می کنند، و در عین حال که کتاب مقدس به نظر دلالت بر این دارد که اراده خدا برای اکثر مردم این است که ازدواج کنند، اما یک مسیحی مجرد، به هیچ وجه یک مسیحی «درجه دو» نیست. همانطور که اول قرنتیان فصل 7 اشاره می کند، تجرد ممکن است یک فراخوان برای انجام کارهای والاتر و مهمتر باشد. همچون هر چیز دیگری در زندگی، باید در خصوص ازدواج از خدا طلب حکمت کنیم (یعقوب فصل 1 آیه 5). پیروی از نقشه خدا، خواه ازدواج باشد، خواه تجرد، منجر به ثمر بخشی و شادی خواهد شد که خواست خدا برای ما می باشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره اینکه یک مسیحی مجرد بماند چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries