settings icon
share icon
سوال

آیا مسیحیان می توانند به کلوب شبانه بروند؟ آیا کلوب رفتن گناه است؟

جواب


خیلی بی پرده باید گفت کلوب های شبانه بخشی از امور دنیوی هستند که توسط شیطان کنترل می شوند و برای این طراحی شده اند تا بستر انجام خواسته های گناه آلود را به یک فرد بدهند. کلوب های شبانه به دو دلیل وجود دارند: مصرف مشروبات الکی و ملاقات دو جنس مخالف که اغلب به فکر برقرار رابطه جنسی هستند. بله موسیقی هم در این کلوب ها وجود دارد، اما مجردها (مخصوصا) برای نوشیدن مشروبات الکلی و آشنایی با یک پسر یا دختر به آنجا می روند. کلوب های شبانه از این دنیا هستند، درست است که مسیحیان نیز در این دنیا هستند اما ما از این دنیا نیستیم. دنیوی بودن یعنی تن دادن به خواسته هایی که طبیعت گناه آلود دارند.

پولس در افسسیان فصل 4 آیه های 17 تا 24 با مسیحیان درباره امور دنیوی صحبت می کند، «بنابراين، از جانب خداوند به شما می‌گويم كه ديگر مانند كسانی كه هنوز نجات نيافته‌اند، زندگی نكنيد، چون ايشان كور و گمراه هستند و دل سنگشان پر از ظلمت است. ايشان از حيات خدا دورند، زيرا فكر و دل خود را به روی خدا بسته‌اند؛ در نتيجه نمی‌توانند راههای خدا را تشخيص دهند. برای ايشان اهميتی ندارد كه چه كاری خوبست و چه كاری بد؛ در فساد غرق شده‌اند و برای ارضای هوسها و شهوات خود، دست به هر عمل زشتی می‌زنند، و از هيچ كاری روی گردان نيستند. اما مسيح چنين روشی برای زندگی به شما نياموخته است. اگر واقعاً صدای او را شنيده‌ايد و حقايقی را كه دربارهٔ خود فرموده است، درک كرده‌ايد، پس اكنون بايد طبيعت كهنه و گناه‌آلود خود را كه بر اثر شهوات فريبنده فاسد و فاسدتر می‌شود، از خود بيرون نماييد، فكر و ذهن شما بايد روز‌به‌روز تغيير كند و به سوی كمال پيش رود. بلی، شما بايد شخص جديد و متفاوتی شويد، شخصی مقدس و درستكار؛ و اين طبيعت نو را كه به صورت خداست، بپوشيد». پولس در این متن درباره اشخاصی صحبت می کند که از خدا دور شده و به دنبال امور نفسانی خود رفته اند و از انجام هیچ نوع کار گناه آلود و ناپاکی کوتاهی نمی کنند.

خدا قطعا نمی خواهد ما به گناه آلوده شویم و با اراده خود دست به آن بزنیم. به گفته خدا در متن بالا توجه کنیم که می گوید، «اكنون بايد طبيعت كهنه و گناه‌آلود خود را كه بر اثر شهوات فريبنده فاسد و فاسدتر می‌شود، از خود بيرون نماييد ». خدا می گوید ما وقتی خود را به دست طبیعت گناه آلود انسان می سپاریم، در واقع فریب خواسته های خود را می خوریم. شیطان استاد جعل و دروغ است. به عبارت دیگر، شیطان همیشه ظاهر گناه را برای ما جذاب و زیبا می کند. دام کلوب شبانه هم در ظاهر جذاب، سرگرم کننده، لذت بخش و هیجان انگیز به نظر می رسد. اما ما عواقب آن را نمی بینیم، برای اینکه شیطان جذابیت نفسانی آن را جلوی چشم ما قرار داده است. سکس، مشروبات الکی و مواد مخدر – چیزهایی که در کلوب شبانه پیدا می شود – چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی بسیار مخرب هستند. خداوند لذت بخش ترین سکس را در ازدواج قرار داده است جایی که بیماری های آمیزشی، ایدز، گناه و تنهای وجود ندارد، و کسانی که در این مورد به خدا اعتماد نمی کنند فقط به خودشان آسیب می رسانند.

خداوند ما را مقدس و پاک آفرید بنابراین از ما می خواهد تا به همین شکل زندگی کنیم. فواید زندگی خداپسندانه بی نهایت بیشتر از هیجانات و جذابیت هایی است که این دنیا به ما ارائه می دهد. کسانی که روش زندگی رفتن به کلوب های شبانه را تجربه کرده اند همین را می گویند – لذت و کامیابی در آن وجود ندارد و فقط پوچی در آن است. فقط خدا می تواند به ما شادی و لذتی که می خواهیم بدهد. کلوب شبانه چیزی جز پوچی و دروغ نیست و لذت پایدار آن فقط وسوسه گناه است.

چنین اماکنی برای مسیحیان نیستند. به غیر از وسوسه های آن، مسئله شهادت مسیحیان در دنیا نیز وجود دارد. شیوه زندگی گناه آلود ما باعث توهین به عیسی مسیح در برابر غیرایمانداران می شود. ما باید مانند نور در جهان بر دیگران بتابیم تا کارها و روش زندگی ما خداوند را جلال دهد (متی فصل 5 آیه 16). مگر می شود با شرکت در کلوب های شبانه، نور دنیا باشیم؟ حتی اگر یک مسیحی در کلوب شبانه گناه نکند اما باز هم شرکت کردن او در کارهای گناه آلود و شهادتی که به دیگران به عنوان یک مسیحی ارائه می دهد بسیار مخرب است و باید از آن اجتناب شود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا مسیحیان می توانند به کلوب شبانه بروند؟ آیا کلوب رفتن گناه است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries