settings icon
share icon
سوال

یک مسیحی چه واکنشی باید در برابر گدایان از خود نشان دهد؟

جواب


پرسش های زیادی در رابطه با روش برخورد با گدایان وجود دارند. بعضی از مردم مشکلی با پول دادن به آنها ندارند چون فکر می کنند روش استفاده از آن پول به خود آن فرد (گدا) بستگی دارد، می تواند با آن پول غذا بخرد یا برای مواد مخدر و الکل از آن استفاده کند. بعضی دیگر به جای پول به او آب/غذا می دهند، برای اینکه فکر می کنند آن فرد پول را برای کاری مصرف می کند که منظور نظر کمک کننده نبوده است. کدام کار درست است؟ از نظر کتاب مقدس ما باید به فقرا کمک کنیم. اما آیا مسئولیت ما با کمک کردن به آنها تمام می شود، و یا باید کمک کنیم و مطمئن شویم که در راه درستی از کمک ما استفاده می شود؟

برخی دیگر از مردم به جای کمک مالی یا آب و غذا ترجیج می دهند هزینه حمل و نقل آنها به سرپناه عمومی را تقبل کنند و یا مستقیما به آن مراکز کمک کنند. با کمک مراکز بهزیستی برای اسکان افراد بی سرپناه و نیازمند کمک، در واقعی به فقرایی کمک می کنیم که می توانند به گدایان خیابانی تبدیل شوند. اگر کلیسای محلی بانک غذایی دارد و به آن کمک مالی می کند، هدایت نیازمندان به آنجا بهترین روش ممکن برای کمک به آنها بدون فراهم آوردن زمینه گناه می باشد. بانک غذایی کلیسا همچنین فرصت خوبی را برای بشارت و به اشتراک گذاشتن پیام انجیل با افراد نیازمند و بی خانمان فراهم می کند.

راه های دیگر کمک کردن می توانند دادن کارت هدیه و یا غذا به رستوران های محلی جهت کمک آنها به نیازمندان، دادن شکلات و مواد غذایی فاسد نشدنی به افراد بی خانمان باشد، و یا اگر امکان دارد فرد نیازمند را به رستوران یا سوپرمارکت ببریم و برای او مواد خوارکی بخریم. خداوند از ما می خواهد به فقرا کمک کنیم و به ما برکت انجام این کار را می دهد. داوود به بیانی دیگر به ما می گوید، «خوشا به حال كسانی كه به فكر فقيران و درماندگان هستند، زيرا هنگامی كه خود در زحمت بيفتند خداوند به ياری ايشان خواهد شتافت. او ايشان را حفظ كرده، زنده نگاه خواهد داشت. آنان در دنيا سعادتمند خواهند بود و خدا نخواهد گذاشت كه به دست دشمنانشان بيفتند» (مزامیر فصل 41 آیه های 1 تا 2). این در واقع دلیل خوبی برای کمک به نیازمندان، که شامل بی خانمان هایی هم می باشد که در گوشه و کنار شهر می بینیم، است. هر یک از ما باید در برابر این نیازمندان با هدایت خداوند واکنش نشان دهیم و فراموش نکنیم که علاوه بر کمک برای آنها دعا نیز می کنیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

یک مسیحی چه واکنشی باید در برابر گدایان از خود نشان دهد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries