settings icon
share icon
سوال

آیا فرزندان همیشه و در هر شرایطی برکت هستند؟

جواب


کتاب مقدس به وضوح می گوید که خداوند در خلقت هر یک از انسان ها حضور دارد. آشکارترین مثال این حقیقت را می توان در مزامیر فصل 139 آیه های 13 تا 18 دید. این حقیقت که خداوند بر تمامی مراحل خلقت داوود نظارت داشته باعث شد تا او خدا را ستایش کند. داوود به این حقیقت هم اشاره کرده که خداوند جزئیات زندگی او را از قبل برنامه ریزی کرده بود. خداوند در ارمیا فصل 29 آیه 11 افکار داوود را تایید می کند: «خواست و ارادهٔ من، سعادتمندی شماست و نه بدبختی‌تان، و كسی به‌جز من از آن آگاه نيست. من می‌خواهم به شما اميد و آيندهٔ خوبی ببخشم». البته این موضع باعث مطرح شدن سوال خوبی می شود، چه چیزی می توان درباره بچه هایی که حاصل تجاوز جنسی و یا رابطه نامشروع هستند گفت؟ پدر یا مادر و یا هر دوی آنها ممکن است تصور کنند آن بچه برکتی از طرف خدا نیست اما شکل گیری آن بچه در رحم مادر به آن روش به این معنی نیست که خداوند در شکل گیری او، همانطور که داوود توضیح می دهد، نظارت نداشته است. خداوند برای همه کسانی که در رحم مادر شکل می گیرند بدون توجه به روش به وجود آمدن جنین برنامه دارد. اگر چنین نبود کتاب مقدس عنوان می کرد. در عهد جدید می خوانیم خدا به قدری ما را دوست دارد که تنها پسر خود را می فرستد تا جان خود را برای ما فدا کند (یوحنا فصل 3 آیه 16).

این همان عشقی است که باعث شد عیسی مسیح پیام خدا را به شاگردانش آموزش دهد و عشق خداوند را با مرگ و رستاخیزش به ما ثابت کند (اول یوحنا فصل 4 آیه های 7 تا 8). عشق خداوند و تمایل او برای برکت دادن به ما بی نهایت است. یکی از اهداف آفرینش انسان این بود که او با خداوند رابطه نزدیک برقرار کرده و معاشرت کند. اول یوحنا فصل 4 به ما می گوید به محض اینکه عشق خداوند را درک می کنیم قار خواهیم بود تا دیگران را نیز دوست داشته باشیم. اینکه تا چه اندازه یک بچه را برکت خداوند بدانیم به این بستگی دارد که تا چه اندازه به فرزند از چشم خداوند نگاه می کنیم. وقتی به فرزند از چشم خدا نگاه می کنیم در می یابیم که شکی در برکت بودن بچه نیست. اما اگر به فرزند به وسیله چشمان گناه نگاه کنیم ممکن است که در برکت بودن او شک کنیم، برای اینکه بر روی خلقت تمرکز کرده ایم نه خالق.

خواست خدا این است که هر فرزندی بر اساس برنامه او حاصل ازدواج باشد. اما اگر فرزند حاصل رابطه ی خارج از ازدواج باشد به این معنی نیست که خدا او را دوست ندارد و برای او ارزشی قائل نیست. نتیجه گیری داوود در مزامیر فصل 139 آیه 17 این است که خداوند نقشه های گرانبها و عالی برای ما دارد. عملی ترین کاربرد این برنامه در دودمان و تبار عیسی مسیح دیده می شود (متی فصل 1)، در این فهرست اسامی کسانی را می بینیم که به نوعی شکست خوردند و حتی کسانی که از راه نامشروع و گناه به دنیا آمدند. اما این مسئله باعث توقف و یا اختلال در تحقق کلام خدا و یا آمدن نجات دهنده نشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا فرزندان همیشه و در هر شرایطی برکت هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries