settings icon
share icon
سوال

قرعه کشی کردن در کتاب مقدس چه بود؟

جواب


عمل قرعه کشی هفتاد مرتبه در عهد قدیم و هفت مرتبه در عهد جدید عنوان شده است. گرچه در عهد قدیم در موارد به قرعه کشی عنوان شده است اما چیزی در رابطه با خود قرعه عنوان نشده است. قرعه ها می توانستند چوب به اندازه های مختلف باشند، سنگ های تخت سکه مانند باشند، یا تاس باشند، به هر حال ماهیت دقیق آنها مشخص نشده است. رایج ترین و قدیمی ترین نوع قرعه کشی امروزی پرتاب سکه است.

در زمان یوشع قرعه انداختن بیشتر در رابطه با تقسیم اراضی استفاده می شد (یوشع فصل 14-21)، کاری که خداوند دستور انجام آن را چندین مرتبه در کتاب اعداد به اسرائیلی ها داد (اعداد فصل 26 آیه 55، فصل 33 آیه 54، فصل 34 آیه 13، فصل 36 آیه 2). خداوند به اسرائیلی ها اجازه داد قرعه کشی کنند تا خواست خود برای آن موضوع را مشخص کند (یوشع فصل 18 آیه های 6-10، اول تواریخ فصل 24 آیه های 5، 31). مقام ها و مشاغل زیادی در معبد توسط قرعه مشخص می شدند (اول تواریخ فصل 24 آیه 5، 31؛ فصل 25 آیه 8-9، فصل 26 آیه 13-14). ملوانان کشتی یونس برای اینکه مشخص کنند چه کسی خدا را خشمگین کرده، قرعه انداختند (یونس فصل 1 آیه 7). دوازده حواری مسیح برای انتخاب جایگزین یهودا قرعه انداختند (اعمال رسولان فصل 1 آیه 26). قرعه کشی در نهایت به بازی و شرط بندی تبدیل شد. سربازان رومی هم برای لباس های عیسی مسیح قرعه انداختند (متی فصل 27 آیه 35).

در هیچ جایی از عهد جدید به مسیحیان توصیه نشده که برای تصمیم گیری در مورد کاری یا مسئله ای قرعه کشی کنند. امروز ما کلام تکمیل شده خداوند را در اختیار داریم، روح القدس نیز در وجود ما ساکن است و ما را راهنمایی می کند، بنابراین دیگر نیازی به استفاده از بازی های شانسی برای تصمیم گیری نداریم. امروزه کتاب مقدس، روح القدس، و دعا برای تشخیص خواست خدا کافی هستند – نه قرعه کشی، تاس انداختن یا پرتاب سکه.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

قرعه کشی کردن در کتاب مقدس چه بود؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries