settings icon
share icon
سوال

آیا خدا می تواند مرا نجات دهد؟

جواب


پرسش «آیا خدا می تواند من را نجات دهد؟» را میلیونها نفر طی قرنها پرسیده اند. نه تنها خدا می تواند شما را نجات دهد بلکه فقط خود او توانایی انجام آن را دارد. پاسخ این سوال «بله» است، برای درک اینکه چرا پاسخ مثبت است باید اول بدانیم که چرا نیاز به نجات داریم. گناه آدم در باغ عدن همه خلقت را آلوده کرد (رومیان فصل 5 آیه 12) و ذات گناه آلودی که همه ما از آدم به ارث بردیم، ما را از خدا جدا کرد و اما خداوند بواسطه عشق و محبتی که نسبت به ما دارد، برنامه ای برای ما پیاده کرد (پیدایش فصل 3 آیه 15). برنامه او این بود که در جسم عیسی به روی زمین بیاید و مجازاتی که ما سزاوار آن بودیم را به گردن بگیرد. وقتی عیسی مسیح بر روی صلیب فریاد زد «تمام شد» (یوحنا فصل 19 آیه 30) ، جزای کامل همه گناهان ما پرداخت شد. عیسی مسیح ما را از مرگ هولناک ابدی نجات داد.

برای بهره برداری از این فداکاری عیسی مسیح باید به او و کار نجات دهنده اش برای بخشش گناهان ایمان بیاوریم (یوحنا فصل 3 آیه 16، اعمال رسولان فصل 16 آیه 31). وقتی این کار را انجام دادیم، خداوند ما را با درستی و پاکی عیسی مسیح پوشش می دهد (رومیان فصل 3 آیه 22). هیچ راه دیگری غیر از این برای ورود به حضور خداوند مقدس نداریم (عبرانیان فصل 10 آیه های 19 تا 25).

دامنه نتیاج و تاثیران نجات (رستگاری) در زندگی ما وسیع تر از سرنوشت ابدی است، نجات تاثیرات آنی در زندگی ما دارد. کار عیسی مسیح بر روی صلیب رابطه ما با خداوند را دوباره برقرار کرد و ما را از زیر سلطه گناه در زندگی زمینی نجات داد. وقتی به عیسی مسیح ایمان می آوریم، روح القدس بلافاصله در وجود ما ساکن می شود و دیگر تحت کنترل ذات گناه آلود خود قرار نداریم. این آزادی به ما امکان می دهد تا به گناه «نه» بگوییم و از بردگی خواسته های جسمانی نجات پیدا کنیم. «چنانچه روح خدا در وجود شما ساكن باشد، عنان زندگی‌تان در دست طبيعت تازه‌تان خواهد بود. به ياد داشته باشيد كه اگر روح مسيح در وجود كسی ساكن نباشد، او اصلاً مسيحی نيست» (رومیان فصل 8 آیه 9).

مهم نیست که چه کسی هستید یا چه کاری انجام داده اید. عیسی مسیح برای نجات گناهکاران به این دنیا آمد (اول تیموتائوس فصل 1 آیه 15) و همه ما گناهکار هستیم (رومیان فصل 3 آیه 23). لطف خدا شامل حال همه ما می شود (اشعیا فصل 59 آیه 1). پولس رسول مثال خوبی از وسعت لطف خدا می باشد. پول بخشی از زندگی خود را در نفرت از مسیحیان، شکنجه و حتی قتل آنها سپری کرد. سپس مواجه شدن او با عیسی مسیح، پولس را تبدیل به بزرگترین بشارت دهنده انجیل در جهان نمود. اگر خدا پول را که سردسته گناهکاران بود، نجات داد (اول تیموتائوس فصل 1 آیه 15)، شما را هم می تواند نجات دهد.

انسان نگین خلقت خداوند و به شکل او آفریده شده است (پیدایش فصل 1 آیه 26). نجات همه ما خواست خداوند است (اول تیموتائوس فصل 2 آیه 4). او نابودی هیچیک از ما را نمی خواهد (دوم پطرس فصل 3 آیه 9، حزقیال فصل 18 آیه 32). خداوند به ایماندران مسیحی اجازه می دهد تا فرزند او شوند (یوحنا فصل 1 آیه 12). کاری که خداوند برای فرزندانش انجام می دهد در مزامیر فصل 91 آیه های 14 تا 16 توضیح داده شده است: «آنانی را كه مرا دوست دارند، نجات خواهم داد و كسانی را كه مرا می‌شناسند، محافظت خواهم كرد. وقتی دعا كنند، دعايشان را مستجاب خواهم ساخت و چون در زحمت بيفتند، به كمک ايشان خواهم شتافت؛ آنها را خواهم رهانيد و سرافراز خواهم ساخت. به آنها عمر دراز خواهم بخشيد و نجاتشان خواهم داد».

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا خدا می تواند مرا نجات دهد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries