settings icon
share icon
سوال

قائن پس از کشتن هابیل از چه کسی می ترسید؟

جواب


قائن مدت کوتاهی پس از کشتن برادرش به خدا گفت، «مجازات من سنگينتر از آن است كه بتوانم تحمل كنم. امروز مرا از اين سرزمين و از حضور خودت می‌رانی و مرا در جهان آواره و پريشان می‌گردانی، پس هر كه مرا ببيند مرا خواهد كُشت» (پیدایش فصل 4 آیه های 13 تا 14). قائن دقیقا از چه کسانی می ترسید؟ آدم، حوا و هابیل (که کشته شد) تا این بخش از کتاب مقدس تنها انسان های روی زمین بودند. چه کسی تهدید احتمالی برای قائن بود؟

باید بدانیم زمانی که قائن هابیل را کشت هر دوی آنها کاملا بزرگسال بودند. هر روی آنها کشاورز و مزرعه دار بودند و از زمین ها و دام های خود مراقبت می کردند (پیدایش فصل 4 آیه های 2 تا 4). کتاب مقدس سن هابیل و قائن را برای ما آشکار نکرده است اما حدودا باید در دهه سی و یا چهل زندگی خود بوده باشند. کتاب مقدس اشاره ای به این موضوع نمی کند که آدم و حوا به غیر از هابیل، قائن و شیث فرزند دیگری داشته باشند (پیدایش فصل 4 آیه 25). با این وجود بعید به نظر می رسد که آدم و حوا به عنوان کامل ترین انسان های روز زمین و طی چندین دهه زندگی فرزند دیگری نداشته باشند. آدم و حوا بعد از شیث صاحب فرزندان زیادی شدند (پیدایش فصل 5 آیه 4)، پس چرا نباید بین هابیل و شیث فرزندان دیگری نداشته باشند؟ کتاب مقدس نمی گوید که شیث پس از واقعه قتل هابیل اولین بچه و یا اولین پسر آدم و حوا بوده است. در عوض، گفته شده که شیث به عنوان جایگزینی برای هابیل به دنیا آمد. پیدایش فصل 5 دودمان شیث را بررسی می کند. احتمالا هابیل قبل از شیث پسر برگزیده بوده که در نهایت مسیح از آن نسل به وجود آمده است (پیدایش فصل 3 آیه 15). در این معنی است که می گوییم شیث جایگزین هابیل شد.

بنابراین، قائن از چه کسی می ترسید؟ قائن از برادران، خواهران، برادرزاده ها، خواهرزاده هایی می ترسید که به دنیا آمده بودند و می توانستند انتقام بگیرند. این حقیقت که قائن زن داشت (پیدایش فصل 4 آیه 17) دلیل دیگری برای این موضوع است که آدم و حوا فرزندان دیگری پس از قائن و هابیل و قبل از شیث داشتند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

قائن پس از کشتن هابیل از چه کسی می ترسید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries