settings icon
share icon
سوال

دلایل قابل قبول برای پایان دادن به رابطه خود با دوست دختر/ پسر چه هستند؟

جواب


پاسخ به این پرسش، بدون آگاهی از آنچه در یک رابطه گذشته، کار سختی است. اولین چیزی که باید به یاد داشته باشیم توصیه عیسی مسیح به پطرس در مورد بخشش گناه دیگران است: « در اين هنگام پطرس پيش آمد و پرسيد: «استاد، برادری را كه به من بدی می‌كند، تا چند مرتبه بايد ببخشم؟ آيا هفت بار؟عيسی جواب داد: «نه، هفتاد مرتبه هفت بار!» (متی فصل 18 آیه های 21-22). بخشیدن طرف مقابل در رابطه، اولین گامی است که باید در مرحله تصمیم گیری برداشته شود.

شما می توانید دوستی/نامزدی را تمرینی برای ازدواج در نظر بگیرید. این مطلب به این معنی نیست که حتما با اولین کسی که قرار می گذارید یا به او ابراز عشق می کنید بمانید و ازدواج کنید. خدا ممکن است شما را به سمت شخص دیگری هدایت کند، بهترین کار در روابط رو به پایان این است که ببخشید یا روی رابطه کار کنید، یا اینکه متواضعانه دعا کنید و از خدا بخواهید تا شما را به سمت پایان دادن به این رابطه هدایت کند. در اینگونه روابط، مانند رابطه ازدواج، به جای فرار از این رابطه به این دلیل که رنجیده شده اید، باید روی آن کار کرده و مشکل را برطرف کنید.

البته در یک مورد باید به رابطه با دوست دختر یا دوست پسر خود حتما پایان دهید. پولس در اول قرنتیان فصل 5 آیه های 9-11 می گوید: «در نامهٔ قبلی نوشتم كه با اشخاص فاسد معاشرت نكنيد. البته منظورم از اشخاص فاسد بی‌ايمانان نيستند كه در زناكاری، طمع، فريب مردم و بت‌پرستی زندگی می‌كنند. زيرا نمی‌توانيد در اين دنيا زندگی كنيد و با چنين كسانی برخورد نكنيد. بلكه منظورم اين بود كه اگر كسی از بين خودتان، ادعا می‌كند كه برادر مسيحی شماست اما در عين حال زناكار، طمعكار، بدزبان، بت‌پرست، مشروبخوار و يا فريبكار است، با او معاشرت نكنيد. با چنين كسی حتی بر سر يک سفره هم ننشينيد!» اگر دوست پسر یا دوست دختر شما درگیر یکی از این گناهان باشد، بر اساس گفته پولس، پایان رابطه است. کسانی که طمع کار هستند، انحراف جنسی دارند، بت پرست هستند و غیره .. مناسب ازدواج نمی باشند.

هر رابطه ای شرایط خاص خودش را دارد، و توصیه به افراد در آن شرایط همیشه کار دشواری بوده است. ما می دانیم که خدا از ما می خواهد تا در هر شرایطی قدرت بخشیدن داشته باشیم؛ اما در مورد پایان دادن به یک رابطه، باید ابتدا دعا کنیم، سپس تصمیمی عاقلانه و از روی شفقت بگیریم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

دلایل قابل قبول برای پایان دادن به رابطه خود با دوست دختر/ پسر چه هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries