settings icon
share icon
سوال

آیا باکرگی پس از تولد دوباره (مسیحی شدن) امکان پذیر است؟

جواب


فرضیه تولد دوباره به صورت باکره ادعا می کند که یک فرد می تواند بعد از داشتن رابطه جنسی سوگند بخورد که تا زمان ازدواج دیگر رابطه جنسی نداشته باشد، از خدا طلب بخشش کند و طی یک نوسازی روحانی دوباره باکرگی خود را بدست آورد. برخی از زن ها این ایده را خیلی جدی گرفته اند تا اندازه ای که دست به عمل جراحی برای بازگرداندن حالت باکرگی می زنند.

فشاری که بر روی بعضی از مسیحیان وجود دارد تا با تولد دوباره باید باکره شوند، احتمالا به دلیل ترس از محکوم وسرزنش شدن از طرف برادران و خواهران مسیحی است، و یا از خدا می ترسند و فکر می کنند تا زمانی که دوباره باکره نشوند، خداوند آنها را قبول نمی کند. هیچ کدام از این موارد نباید باعث نگرانی شوند، برای اینکه خداوند لطف و بخشش خود را برای همه کسانی که با تمامی دل و جان به سوی او می روند در دسترس قرار داده است (اول یوحنا فصل 1 آیه 9). نیازی نیست که چیزی را که خداوند درون ما احیا کرده توسط خودمان احیا کنیم.

کتاب مقدس می گوید وقتی ما دوباره متولد می شویم (بواسطه ایمان به عیسی مسیح) به انسان جدیدی تبدیل خواهیم شد، خویشتن خویش ما می میرد و از بین می رود، و روح القدس به ما زندگی جدیدی می دهد (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 17). این بدین معنی است که خداوند گناهان گذشته ما را (مانند رابطه جنسی قبل از ازدواج) دیگر به یاد نخواهد آورد (ارمیا فصل 31 آیه 34). گناهان ما به اندازه فاصله بین غرب و شرق از ما دور هستند (مزامیر فصل 103 آیه 12). هیچ شکی وجود ندارد که خداوند رابطه جنسی قبل از ازدواج را خواهد بخشید. عشق خداوند به انسان به دلیل اشتباهاتی که در زندگی مرتکب شده کم رنگ نمی شود.

گرچه گناهان گذشته ما دیگر به حساب نمی آیند اما پیامدهای زمینی آنها هنوز هم وجود دارند. وقتی کاری انجام می شود انجام شده است و برگشت پذیر نیست. بنابراین نمی توان باکرگی مصنوعی را بعد از تولد دوباره ایجاد کرد، درست همانطوری که نمی توان عواقب گناهانی که مرتکب شده ایم را از بین ببریم. چیزی که می توانیم پشت سر گذاشته و فراموش کنیم، احساس گناه ناشی از رابطه جنسی قبل از ازدواج است. چنین احساس گناهی باعث می شود که قدرت خداوند را برای بخشش گناهان زیر سوال ببریم، برای اینکه ما نمی توانیم خودمان را ببخشیم. ما تحت تاثیر عمیق احساسات خود قرار می گیریم و به دلایل زیر احساس می کنیم که بدتر از آن هستیم که خدا ما را ببخشد: اول اینکه، وجدان بر علیه بخشش صحبت می کند. وجدان به گناه و محکومیت می پردازد نه به لطف و بخشش. دوم، شیطان «سرزنش کننده» است (مکاشفه فصل 12 آیه 10) ، او هر کاری انجام می دهد تا عشق و بزرگی خداوند را کم رنگ کند. اما شیطان پدر دروغ است (یوحنا فصل 8 آیه 44). وقتی این موضوع را درک کنیم که بی حرکت ماندن ما به دلیل احساس گناه به شیطان فایده می رساند، دروغ های او را قبول نمی کنیم و به وعده های کتاب مقدس روی می آوریم، سپس واقعا ایمان خواهیم آورد که در گناه مرده ایم و زندگی جدید را در مسیح و برای مسیح آغاز می کنیم (رومیان فصل 6 آیه 11).

پولس رسول را در نظر بگیرید که « از تهديد و كشتار پيروان مسيح هيچ كوتاهی نمی‌كرد» (اعمال رسولان فصل 9 آیه 1) و سرشار از کفر و خداستیزی بود، اما خداوند او را بخشید و از او به عنوان سکان دار کشتی بشارت پیام انجیل به تمامی دنیا استفاده کرد. پولس به قرنتیان می گوید با وجود اینکه بعضی از آنها «شهوترانان، بت‌پرستان و زانيان و آنانی كه به دنبال زنان و مردان بدكاره می‌افتند، و همينطور دزدان، طمعكاران، مشروبخواران و كسانی كه به ديگران تهمت می‌زنند و يا مال مردم را می‌خورند» (اول قرنتیان فصل 6 آیه های 9 تا 12)، اما بواسطه لطف بی نهایت و رایگان خداوند، گناهان آنها شسته شد، بواسطه پاکی عیسی مسیح بی گناه محسوب شدند، توسط روح القدس تقدیس شدند، با لطف عیسی مسیح زیبا و آراسته شدند و در نظر خداوند پاک و مقدس به حساب آمدند. با توجه به بخشش الهی از طریق عیسی مسیح، دیگر چگونه می توانیم احساس گناه را کنار نگذاریم؟

یک مسیحی به جای اینکه به دنبال باکرگی پس از تولد دوباره (مسیحی شدن) باشد، باید خودش را به خداوند متعهد کند تا دیگر رابطه جنسی قبل از ازدواج نداشته باشد. ادعای باکرگی پس از تولد دوباره کتاب مقدسی نیست. ایمان کامل به بخشندگی خداوند و زندگی جدید خداپسندانه کتاب مقدسی است.

*توضیح مترجم: باکرگی پس از تولد دوباره (مسیحی شدن) اشاره به فرایندی دارد که طی آن یک فرد تصمیم به اجتناب از رابطه جنسی قبل از ازدواج می گیرد. آن شخص می تواند زن یا مرد باشد و بر این باور است که با یک نوع نوسازی معنوی و روحانی و حتی با عمل جراحی (مخصوص زنان) می تواند به حالت باکرگی اولیه خود دست پیدا کند و شبیه فردی شود که هرگز رابطه جنسی نداشته است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا باکرگی پس از تولد دوباره (مسیحی شدن) امکان پذیر است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries