settings icon
share icon
سوال

از کجا مطمئن شویم که پیشگویی های کتاب مقدس واقعا آینده را پیش بینی کرده است؟

جواب


مهمترین دلیل اعتماد به پیشگویی های کتاب مقدس این است که این پیشگویی ها مانند بقیه مطالب کتاب مقدس از طرف خالق جهان به ما ارائه شده است. کتاب مقدس الهام شده از طرف خدا، بدون خطا، بی نقص و درست است. خداوند نمی تواند دروغ بگوید (تیطوس فصل 1 آیه 2) و قابلیت اعتماد پیشگویی های کتاب مقدس ریشه در شخصیت خدا و شناخت ما از او دارد: «و به ياد داشته باشيد كه من بارها شما را از رويدادهای آينده آگاه ساخته‌ام. زيرا تنها من خدا هستم و كسی ديگر مانند من نيست كه بتواند به شما بگويد در آينده چه رخ خواهد داد. آنچه بگويم واقع خواهد شد و هر چه اراده كنم به انجام خواهد رسيد» (اشعیا فصل 46 آیه های 9 تا 10).

پیشگویی های کتاب مقدس آینده را پیش بینی کرده و نتایج منفی و مثبت وقایع آینده را برای ما روشن می کنند. پیشگویی ها از وقایعی در آینده می گویند که می توانند باعث شادی و یا ترس شوند. نادیده گرفتن پیشگویی های خداوند به این معنی است که شنونده علاقه ای به شنیدن آنها به هر دلیلی ندارد. پیشگویی های کتاب مقدسی معمولا بسیار خاص هستند و نتیجه آن واقعه را برای کسی یا چیزی آشکار می کنند. پیشگویی ها همیشه کاملا قابل اطمینان هستند. ما می توانیم با استفاده از این پیشگویی ها زندگی خود را در راه خدمت به خداوند هدایت کنیم. پیشگویی باید منبع قدرت و راهنمایی برای ما باشد. بر خلاف پیشگویی هایی که امروزه چه در کلیسا چه خارج از کلیسا می شنویم، پیشگویی های کتاب مقدس دقیق و درست هستند. چیزی که خدا پیش بینی کند حتما اتفاق خواهد افتاد (اشعیا فصل 14 آیه 24).

پیش بینی طوفان در پیدایش فصل 6 یک نمونه است. خداوند دلایل خودش از وقوع طوفان را توضیح می دهد، دستور عمل لازم برای ساخت کشتی را به نوح می دهد تا جانشان را نجات دهند، سپس این رویداد اتفاق می افتد. خواب یوسف در پیدایش فصل 37 آیه های 5 تا 10 شامل پیشگویی هایی است که بعدها در زندگی او اتفاق افتاد. تثنیه فصل 18 آیه 18 می گوید: «من از ميان آنها پيامبری مانند تو برای ايشان خواهم فرستاد. به او خواهم گفت كه چه بگويد و او سخنگوی من نزد مردم خواهد بود». این پیشگویی درباره سرور ما عیسی مسیح است که در اعمال رسولان فصل 3 آیه 22 نیز از آن نقل قول شده است. اشعیا فصل 53 حاوی پیشگویی های قانع کننده ای درباره عیسی مسیح از جوانی، ماموریت، بی گناهی، شکنجه و فداکاری اوست. مزامیر فصل 22 هم پیش بینی دیگری درباره مسیح به ما ارائه می دهد که داوود پادشاه به آن اشاره کرده است.

عیسی مسیح نیز در متی فصل 24 درباره جنگ ها، قحطی ها، زمین لرزه ها، شکنجه ها، کفر و خیانت ها و در نهایت بازگشت دوباره خودش پیش بینی می کند. این پیشگویی ها و دیگر موارد در باره وقایع آخر زمان به اندازه پیش بینی خداوند از وقوع طوفان، قابل اعتماد و اتکا هستند. پیش بینی های مشابهی درباره فجایع طبیعی عنوان شده در دوم پطرس فصل 3 و مکاشفه فصل 6 تا 16 همچنان در راه هستند. در اول تسالونیکیان فصل 4 آیه های 13 تا 18 به مسیحیان قول داده شده تا از آن روزهای سخت در امان باشند. پیشگویی های کتاب مقدس راهنمای مسیر آینده ماست. درک نکردن پیشگویی رویداد ربوده شدن کلیسا باعث می شود تا یکی از بزرگترین هدایای الهی را از دست بدهیم.

ما ایمان داریم خداوند ما را دوست دارد و پسر خود را برای ما فدا کرد (یوحنا فصل 3 آیه 16). قطعا می توانیم به نویسنده پیشگویی ها یعنی خداوند تکیه و اعتماد کنیم. عیس مسیح می گوید: «نزد پدر من خدا، مکان بسيار است. من می‌روم تا آن مکان را برای شما آماده كنم» (یوحنا فصل 14 آیه 2). سپس به ما تضمین می دهد که «وقتی همه چيز آماده شد، باز خواهم گشت و شما را خواهم برد، تا جايی كه من هستم شما نيز باشيد» (آیه 3). این سخن باید باید برای همه مسیحیان مایه دلگرمی باشد.

به پیشگویی های خداوند ایمان بیاورید، همانطوری که به پسر او ایمان آوردید. «اوست كه تمام وعده‌های خدا را، هر چند كه بسيار باشند، عملی می‌سازد، و ما نيز همه جا اعلام كرده‌ايم كه او چقدر نسبت به وعده‌هايش امين و وفادار است، تا او جلال يابد» (دوم قرنتیان فصل 1 آیه 20).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

از کجا مطمئن شویم که پیشگویی های کتاب مقدس واقعا آینده را پیش بینی کرده است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries