settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره نگرانی چه می گوید؟

جواب


کتاب مقدس به روشنی تعلیم می دهد که مسیحیان نباید نگران باشند. در فیلیپیان فصل 4 آیه 6 به ما فرمان داده شده است: «برای هيچ چيز غصه نخوريد؛ درعوض برای همه چيز دعا كنيد و هر چه لازم داريد به خداوند بگوييد و فراموش نكنيد كه برای جواب دعاها، از او تشكر نماييد». در این آیه از کتاب مقدس، ما یاد می گیریم که باید تمام نیازها و مسائل خود را در دعا به حضور خدا بیاوریم، نه اینکه نگرانشان باشیم. عیسی ما را تشویق می کند که نگران نیازهای جسمی مان نظیر خوراک و پوشاک نباشیم. عیسی به ما اطمینان می بخشد که پدر آسمانی مان به فکر تمام نیازهای ما خواهد بود (متی فصل 6 آیه های 25-34). بنابراین، ما لازم نیست که درباره هیچ چیزی نگران باشیم.

از آنجاییکه نگرانی نباید بخشی از زندگی یک ایماندار باشد، چطور می توان بر نگرانی غلبه کرد؟ در اول پطرس فصل 5 آیه 7 به ما گفته شده که «بگذاريد خداوند بار تمام غصه‌ها و نگرانيهای شما را به دوش گيرد، زيرا او در تمام اوقات به فكر شما می‌باش». خدا نمی خواهد که ما بار تمام مشکلات را به دوش بکشیم. خدا در این آیه به ما می گوید که تمام نگرانیها و مسائل خود را به او بسپاریم. چرا خدا می خواهد مشکلاتمان را بدوش بکشد؟ کتاب مقدس می گوید دلیلش این است که خدا به فکر ماست. خدا به فکر تمام آنچه بر ما می گذرد است. نگرانی ای آنقدر بزرگ یا آنقدر کوچک نیست که خدا به آن توجه نکند. وقتی که مشکلاتمان را به خدا می سپاریم، او وعده می دهد آرامشی را که ماورای تصور ماست به ما بدهد (فیلیپیان فصل 4 آیه 7).

البته، برای کسانیکه عیسی مسیح را نمی شناسند، نگرانی و اضطراب بخشی از زندگی خواهد بود. اما برای آن دسته که زندگیشان را به او داده اند، عیسی وعده داد که «ای تمام كسانی كه زير يوغ سنگين زحمت می‌كشيد، نزد من آييد و من به شما آرامش خواهم داد. يوغ مرا به دوش بكشيد و بگذاريد من شما را تعليم دهم، چون من مهربان و فروتن هستم، و به جانهای شما راحتی خواهم بخشيد. زيرا باری كه من بر دوش شما می‌گذارم، سبک است» (متی فصل 11 آیه های 28-30).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره نگرانی چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries