settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره مرگ چه می گوید؟

جواب


تعریف کتاب مقدس از مرگ، «جدایی» است: مرگ جسمانی جدایی جان از بدن فیزیکی انسان است، و مرگ روحانی به جدایی روح انسان از خدا گفته می شود.

عاقبت گناه، مرگ است (رومیان فصل 6 آیه 23). تمامی مردم دنیا در معرض مرگ قرار دارند، برای اینکه همه گناه کرده اند. «وقتی آدم گناه كرد، گناه او تمام نسل بشر را آلوده ساخت و باعث شيوع مرگ در سراسر جهان شد. در نتيجه، همه چيز دچار فرسودگی و تباهی گشت، چون انسانها همه گناه كردند» (رومیان فصل 5 آیه 12). در پیدایش فصل 2 آیه 17، خداوند به آدم هشدار داد که جریمه نافرمانی مرگ است. وقتی آدم نافرمانی کرد، بلافاصله به مرگ روحانی دچار شد و این مرگ روحانی باعث شد تا از روی شرم در بین درختان باغ عدن خود را از دید خدا مخفی کند (پیدایش فصل 3 آیه 8). و در نهایت، مرگ جسمانی را تجربه کرد (پیدایش فصل 5 آیه 5).

عیسی مسیح نیز بر روی صلیب، مرگ را به شکل فیزیکی تجربه کرد (متی فصل 27 آیه 50). تفاوت مرگ آدم و عیسی مسیح این است که آدم به دلیل گناه مُرد، ولی مسیح مرگ را برای نجات گناهکاران به جان خرید (عبرانیان فصل 2 آیه 9). سپس عیسی مسیح قدرت خود را بر مرگ نشان داد و سه روز پس از مصلوب شدن زنده شد (متی فصل 28، مکاشفه فصل 1 آیه 18). به خاطر وجود عیسی مسیح، مرگ یک دشمن شکست خورده است، «ای مرگ پيروزی تو كجاست؟ نيش تو چه شد؟» (اول قرنتیان فصل 15 آیه 55، هوشع فصل 13 آیه 14).

مرگ پایان فرصت دریافت هدیه رایگان نجات برای کسانی است که عیسی مسیح را قبول نکردند«درست همانگونه كه به حكم خداوند، انسان يک بار می‌ميرد و بعد از آن نوبت داوری می‌رسد» (عبرانیان فصل 9 آیه 27). اما مرگ برای نجات یافتگان، پیوستن به عیسی مسیح است، «بنابراين، از مرگ ترسی نداريم، بلكه از آن استقبال می‌كنيم، چون می‌دانيم كه پس از مرگ نزد خداوند رفته، در خانهٔ آسمانی‌مان به سر خواهيم برد» (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 8، فیلیپیان فصل 1 آیه 23). به مسیحیان قول داده شده که پس از مرگ دوباره زنده خواهند شد، مرگ برای مسیحیان فقط مانند «خواب» است (اول قرنتیان فصل 15 آیه 51، اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 10). ما همگی منتظر روزی هستیم که دیگر مرگ وجود نداشته باشد (مکاشفه فصل 21 آیه 14).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره مرگ چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries