settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس در مورد احضار ارواح چه می گوید؟

جواب


نظر کتاب مقدس در مورد احضار ارواح و ارتباط با مردگان بسیار واضح است. کتاب مقدس دیدگاه روشنی از خود درباره احضار کنندگان ارواح، جادوگران و غیبگویان ارائه می دهد. لاویان فصل 19 آیه 31 می گوید: «به جادوگران و احضاركنندگان ارواح متوسل نشويد و با اين كار خود را نجس نكنيد، زيرا من خداوند، خدای شما هستم». و همچنین کتاب لاویان در فصل 20 آیه 6 این نکته را هم عنوان می کند: «گر كسی به جادوگران و احضاركنندگان ارواح متوسل شده، با اين عمل به من خيانت ورزد من بر ضد او برمی‌خيزم و او را از ميان قوم خود طرد كرده، به سزای اعمالش می‌رسانم». تثنیه فصل 18 آیه 12 می گوید مشورت با احضارکنندگان ارواح و یا احضار کردن ارواح کاری ویرانگر است. این کارها از نظر خداوند قطعا گناه است و هیچ فایده ای ندارد.

شائول پادشاه قدرتمند اسرائیل با متوسل شدن به احضار ارواح رابطه خود با خدا را بهم زد و از او جدا افتاد. وقتی خداوند جواب مورد نظر او را نداد، شائول به احضار ارواح روی آورد تا بتواند جواب خود را بگیرد. در اول سموئیل فصل 28 آیه های 6 تا 20 شائول از جادوگری می خواهد تا روح سموئیل را احضار کند. اشتباه مرگ آور او در اول تواریخ فصل 10 آیه های 13 تا 14 عنوان شده است و تاکید می کند که کار او غلط بوده است: «مرگ شائول به سبب نافرمانی از خداوند و مشورت با احضاركنندهٔ ارواح بود. او از خداوند هدايت نخواست و خداوند هم او را نابود كرد و سلطنتش را به داوود پسر يسی داد».

مسیحیان باید جواب پرسش های خود را فقط از خدا بخواهند. دعا به هر موجودی غیر از خدا و یا احضار ارواح بت پرستی است. دعا به هر شخص مرده ای مانند پولس، مریم و هر کسی دیگری فرقی با جلسه احضار روح و یا درخواست کمک از فامیل فوت شده ندارد. اکثر این به اصلاح احضار کنندگان ارواح در واقعی کلاهبردارهایی هستند که با فریب دادن حافظه، داشتن شریک جرم و کارهای خاصی مردم را فریب می دهند. قربانیان این کلاهبردارها با موجودات روحانی خطرناک مشارکت می کنند. زیردستان شیطان به عنوان ارواح کمکی وارد عمل می شوند و روند کاری را برای گیج کردن مردمی که ذهن و قلب خود را در اختیار احضارکنندگان ارواح قرار داده اند آسان می کنند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس در مورد احضار ارواح چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries