settings icon
share icon
سوال

آیا یک مسیحی می تواند اعلام ورشکستگی کند؟

جواب


گرچه کتاب مقدس مستقیما به ورشکستگی نپرداخته است، اما اصولی را عنوان کرده است که می توانیم در مورد آن به کا ببریم.

اصل کتاب مقدسی اول. ما باید به وعده های خود عمل کنیم و بدهی های خود را بپردازیم. جامعه فصل 5 آیه های 4-5 می گوید، «وقتی به خداوند قول می‌دهی كه كاری انجام بدهی، در وفای آن تأخير نكن، زيرا خداوند از احمقان خشنود نيست. قولی را كه به او می‌دهی وفا كن. بهتر است قول ندهی تا اينكه قول بدهی و انجام ندهی.»

اصل کتاب مقدسی دوم. بدهکاری و بازپرداخت نکردن بدهی ویژگی آدم شرور است. مزامیر فصل 37 آیه 21 می گوید، « آدم شرور قرض می‌گيرد و پس نمی‌دهد، اما شخص نيک با سخاوتمندی به ديگران كمک می‌كند.» مسیحیان به هیچ عنوان نباید مانند آدمهای شرور رفتار کنند.

آیا این کار درست است که یک مسیحی بدهکار برای رسیدن یک راه حل سریع به دنبال ورشکستگی باشد؟ پاسخ بر اساس این آیه ها «خیر» است. یک مسیحی موظف است به تعهدات خود بر اساس توافق نامه عمل کند. این کار می تواند به معنی تغییر سبک زندگی یا بازبینی بودجه باشد. مدیریت مناسب مالی بخشی از زندگی خداپسندانه است.

انواع خاصی از ورشکستگی ها وجود دارد که می توان بازپرداخت ها را به تعویق انداخت، این روش ها می توانند شانه خالی کردن از پرداخت بدهی را متوقف کنند. در این موارد، بدهی پاک نمی شود بلکه کسی که اعلام ورشکستگی می کند قصد خود برای بازپرداخت بدهی را اعلام می کند. حمایت دادگاه تا زمانی ادامه خواهد داشت که آن فرد توانایی بازپرداخت را داشته باشد. این نوع ورشکستگی اصول کتاب مقدسی را نقض نمی کند و برای یک مسیحی یک مسئله و تصمیم وجدانی است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا یک مسیحی می تواند اعلام ورشکستگی کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries