settings icon
share icon
سوال

به عنوان یک مسلمان، چگونه از رفتن به بهشت اطمینان حاصل کنم؟

جواب


«خدا كسانی را كه به فرزند او ايمان آورند، نجات می‌دهد و زندگی جاويد نصيبشان می‌سازد. ولی كسانی كه به او ايمان نياورند و از او اطاعت نكنند، هرگز به حضور خدا راه نخواهند يافت، بلكه گرفتار خشم او خواهند شد» (یوحنا فصل 3 آیه 36).

عیسی مسیح گفت، «چه فايده كه انسان تمام دنيا را ببرد ولی در عوض جانش را از دست بدهد؟» (مرقس فصل 8 آیه 36). زندگی در این دنیا کوتاه است. اهمیتی ندارد که تا چه اندازه در رفاه زندگی می کنید، اگر قرار باشد زندگی با جدایی ابدی از خداوند پایان بگیرد، پس مصیبت است، و دیگر مرفه بودن در این دنیا مهم نیست.

عیسی مسیح درباره سختی راه رسیدن به بهشت ما را آگاه کرده است: «فقط با عبور از درِ تنگ می‌توان به حضور خدا رسيد. جاده‌ای كه به طرف جهنم می‌رود خيلی پهن است و دروازه‌اش نيز بسيار بزرگ، و عدهٔ زيادی به آن راه می‌روند، و براحتی می‌توانند داخل شوند. اما دری كه به زندگی جاودان باز می‌شود، كوچک است و راهش نيز باريک، و تنها عدهٔ كمی می‌توانند به آن راه يابند. از پيامبران دروغين برحذر باشيد كه در لباس ميش نزد شما می‌آيند، ولی در باطن گرگهای درنده می‌باشند» (متی فصل 7 آیه های 13 تا 15).

کتاب مقدس به ما می گوید که چگونه می توانیم از این دروازه تنگ عبور کنیم و ورود به بهشت را تضمین کنیم.

آیا با انجام کارهای خوب می توانم به بهشت بروم؟

بسیاری از مردم تصور می کنند با پیروی از قوانین خداوند و انجام کارهای خوب به بهشت خواهند رفت. به عنوان مثال، مسلمانان به پنج رکن اصلی دین اسلام عمل می کنند. اگر میزان کارهای خوب بیشتر از کارهای بد باشد، امکان دارد خداوند آنها را قبول کند. اما خداوند در کتاب مقدس می گوید، هیچ کسی خودش نمی تواند بهشت را به دست آورد.

«پس ملاحظه می‌كنيد كه با اجرای شريعت، كسی هرگز نمی‌تواند رضايت خدا را حاصل كند. در واقع هر چه بيشتر شريعت را بدانيم، بيشتر پی می‌بريم كه آن را زير پا گذارده‌ايم. شريعت فقط چشمان ما را باز می‌كند تا گناهان خود را ببينيم.... زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است» (رومیان فصل 3 آیه های 20 و 23).

انسان هرچه بیشتر برای پیروی از قوانین خدا در کتاب مقدس تلاش کند (که نهایت آن دوست داشتن خداوند و همسایه است – متی فصل 22 آیه های 34 تا 40)، بیشتر به گناهکار بودن خود پی می برد. خداوند داور عادل است و خشم مقدس او نصیب گناهکاران خواهد شد (رومیان فصل 2 آیه 5). او گناهکاران را بدون توجه به اعمال خوب و یا میزان پیروی آنها از دستورات الهی، مجازات می کند (جامعه فصل 12 آیه 14، یعقوب فصل 2 آیه 10، مکاشفه فصل 20 آیه های 11 تا 15). اگر گناه مانع ورود ما به بهشت می شود، پس چه کسی می تواند به ما کمک کند؟

آیا عیسی مسیح می تواند خشم خداوند از گناهکاران را به گردن بگیرد؟

کسی که بتواند بهای کامل گناه را بپردازد، باید کامل و بی نقص باشد. در غیر اینصورت، خود آن فرد هم باید برای گناه خودش مجازات شود. تنها انسان کامل و بی گناه در این دنیا، عیسی مسیح بود (اول پطرس فصل 2 آیه های 22 تا 24).

هزاران تن شاهد معجزات، تعالیم و پیش گویی های عیسی مسیح بودند. آنها می دانستند که « خدا عيسای ناصری را مسيح تعيين كرد و با روح‌القدس و قدرت خود به اين دنيا فرستاد. او به همه جا می‌رفت، كارهای نيک انجام می‌داد و تمام كسانی را كه اسير ارواح ناپاک بودند شفا می‌داد، زيرا خدا با او بود. و ما رسولان شاهد تمام اعمالی هستيم كه او در سرتاسر اسرائيل و در اورشليم انجام داد و در همان شهر بود كه او را بر صليب كشتند. ولی سه روز بعد، خدا او را زنده كرد و او را به شاهدانی كه از پيش انتخاب كرده بود، ظاهر فرمود. البته همهٔ مردم او را نديدند، بلكه فقط ما كه بعد از زنده شدنش، با او خورديم و نوشيديم، شاهد اين واقعهٔ عظيم بوديم. و خدا ما را فرستاد تا اين خبر خوش را به همه بدهيم و بگوييم كه خدا عيسی را تعيين نموده تا داور زندگان و مردگان باشد. تمام پيامبران نيز در كتاب آسمانی ما نوشته‌اند كه هر کس به او ايمان بياورد، گناهانش بخشيده خواهد شد» (اعمال رسولان فصل 10 آیه های 38 تا 43).

همه پیامبران واقعی گواهی می دهند که ایمان به عیسی مسیح تنها راه نجات است. یا باید به عیسی مسیح به عنوان نجات دهئده از گناه ایمان بیاورید یا باید با او به عنوان داور گناه روبرو شوید. یا عیسی مسیح برای گناهان شما می میرد (با تحمل خشم خداوند بر روی صلیب) یا شما برای گناه خود می میرید (با تحمل خشم ابدی خدا در جهنم). عیسی مسیح می گوید، «برای همين گفتم كه شما در گناهانتان خواهيد مرد. چون اگر ايمان نياوريد كه من مسيح و فرزند خدا هستم، در گناهانتان خواهيد مرد» (یوحنا فصل 8 آیه 24).

چگونه به عیسی مسیح ایمان بیاورم؟

عیسی مسیح کیست؟ به چه چیزی درباره او باید ایمان بیاوریم تا در گناهان خود نمیریم؟ کتاب یوحنا را بخوانید تا به این موضوع پی ببرید. «ولی همين مقدار نوشته شد تا ايمان آوريد كه عيسی، همان مسيح و فرزند خداست و با ايمان به او، زندگی جاويد بيابيد» (سوحنا فصل 20 آیه 31).

با خواند کتاب مقدس متوجه خواهید شد که عیسی مسیح نه تنها انسان است، بلکه کلمه نیز هست و از روز اول با خدا و خود خدا بود (یوحنا فصل 1 آیه 1). هرچه هست به وسیله او آفریده شده است (یوحنا فصل 1 آیه 3). خدای پدر، عیسی مسیح پسرعزیز خودش را در جسم انسان به زمین فرستاد تا به جای ایمانداران گناهکار محاکمه شود و بهای گناه آنها را بپردازد (یوحنا فصل 3 آیه 16). سپس دوباره زنده شود تا پیروزی خود بر مرگ و گناه را ثابت کند. بعد از چهل روز به نزد پدر صعود کند. او قول داده که روزی بازخواهد گشت، دنیا را داوری کرده و برای همیشه فرمانروایی خواهد کرد.

حتی ارواح پلید هم قبول داشتند عیسی مسیح فرزند خداست (متی فصل 8 آیه 29). برای نجات نه تنها باید به حقایق درباره عیسی مسیح، بلکه به خود او نیز باید ایمان بیاورید.

تنها عیسی مسیح می تواند شما را از گناه نجات دهد. باید از گناه توبه کنید – نه اینکه سعی کنید با تکیه بر خودتان پاک شوید، بلکه باید با ایمان به کسی که برای پاک شدن گناهان شما مُرد، پاکسازی شوید (یوحنا فصل 8 آیه های 31 تا 36).

کسانی که به عیسی مسیح ایمان دارند، نه تنها او را می شناسند، بلکه به عنوان نجات دهنده از گناه و فرمانروای زندگی خود به او ایمان دارد، این افراد از گناه و جهنم نجات پیدا می کنند.

عیسی مسیح بهشت را برای ایماندران مسیحی تضمین می کند! «زيرا خدا به قدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد» (یوحنا فصل 3 آیه 16).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

به عنوان یک مسلمان، چگونه از رفتن به بهشت اطمینان حاصل کنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries