settings icon
share icon
سوال

چگونه مسیحیان باید از ایمان خود در این دنیای ضد مسیحی دفاع کنند؟

جواب


به عنوان یک مسیحی دو کار برای دفاع از ایمان خود باید انجام دهیم: زندگی بر اساس کلام خدا و شناخت بیشتر او. عیسی مسیح گفت، «بگذارید نور شما بر جهان بتابد...» (متی فصل 5 آیه 16). یعنی روش زندگی و رفتار ما باید بر اساس انجیل باشد. همچنین باید خود را مسلح به شناخت انجیل (افسسیان فصل 6 آیه های 10 تا 17) و دنیای اطراف خود کنیم. اول پطرس فصل 3 آیه 15 به ما می گوید، «بلكه با خاطری آسوده، خود را به خداوندتان مسيح بسپاريد؛ و اگر كسی علت اين اعتماد و ايمان را جويا شد، حاضر باشيد تا با كمال ادب و احترام به او توضيح دهيد». همه کاری که باید انجام بدهیم این است که مانند عیسی مسیح زندگی کنیم و تعلیم بدهیم و اجازه بدهیم که بقیه کارها را او انجام دهد.

به تازگی انتقادات از مسیحیت صریح و بی پروا شده اند. این موضوع تا اندازه ای به این دلیل است که بسیاری از مردم به خدا ایمان ندارند و یا حقیقت او را درک نمی کنند. اما افزایش ظاهری گرایش های ضد مسیحی به دلیل تعبیرها نیز می باشد. کسانی که واقعا از مسیحیت متنفر هستند غیر ایمانداران می باشند. اکثر کسانی که ایمان ندارند از آزار ایمانداران هم پروایی ندارند. سر و صدای بیش از اندازه تعداد کمی از غیرایماندارن عصبانی باعث شده تا زیاد به نظر برسند.

توهین رایجی که به ایمانداران می شود این است که از آنها به عنوان «احمق، نادان، مغزشویی شده» یاد می شوند، و یا می گویند کسانی که ایمان دارند از هوش پایین تری نسبت به غیرایمانداران برخوردار هستند. و زمانی هم که یک مسیحی از دین خود دفاع می کند به او برچسب «متعصب و افراطی» می زنند. « كسی كه فكر می‌كند خدايی وجود ندارد، احمق است. چنين شخص فاسد است و دست به كارهای پليد می‌زند و هيچ نيكی در او نيست » (مزامیر فصل 53 آیه 1). بیشتر غیرایمانداران دلیل شخصی و خاصی برای منفی بافی درباره مسیحیان ندارند ولی با سر و صدایی که غیرایمانداران به پا کرده اند فرض می کنند که شاید حرف های آن حقیقت داشته باشد. چیزی که آنها نیاز دارند این است که روش زندگی مسیح گونه به آنها نشان داده شود.

البته وقتی کسی ادعا می کند که مسیحی است اما گفتار و کردار او شبیه مسیح نیست ، واضح است که ضد مسیحیان او را به عنوان یک ریاکار مذهبی در نظر می گیرند. به ما گفته شده که انتظار آن را داشته باشیم (رومیان فصل 1 آیه های 28 تا 30، متی فصل 5 آیه 11). بهترین کاری که در این موقعیت باید انجام داد این است که متنی از کتاب مقدس را برای آنها بخوانیم که مخالف کار آن فرد می باشد. و به آتئیست ها یادآوری کنیم که اگر کسی فقط ادعا کند و یا فکر کند مسیحی است به این معنی نیست که فکر و ادعای او درست می باشد. متی فصل 7 آیه های 16، 20 به ما می گوید که مسیحیان از روی کردارشان شناخته می شوند نه ادعایشان. و به منتقدان یادآوری کنید که گناه در زندگی همه وجود دارد (رومیان فصل 3 آیه 23).

مطلب مهمی که باید به خاطر داشته باشیم این است که هر اندازه هم حرف ما قانع کننده باشد اما بازهم نمی توانیم کسی را مجبور کنیم به چیزی که باور ندارد ایمان بیاورد. مردم بدون توجه به شواهد، مدارک و بحث ها به چیزی که نخواهند ایمان نمی آورند (لوقا فصل 12 آیه های 54 تا 56). متقاعد کردن مردم کار مسیحیان نیست بلکه کار روح القدس است (یوحنا فصل 14 آیه های 16 تا 17) و آنها هستند که در نهایت انتخاب می کنند ایمان بیاورند یا نه. کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که تا حد ممکن شبیه عیسی مسیح باشیم. جای تاسف دارد که بسیاری از خداناباوران با وجود اینکه کتاب مقدس را به طور کامل خوانده اند باز هم به دنبال دلایلی بر ضد مسیحیت هستند و این در حالی است که مسیحیان زیادی وجود دارند که اصلا کتاب مقدس را نخوانده اند.

اگر زندگی یک مسیحی همراه با مهربانی، عشق و تواضع باشد، کار این جماعت عصبانی ضدمسیحی برای متهم کردن مسیحیان به تنفرانگیز بودن و ریاکار بودن بسیار دشوار خواهد بود. اگر یک مسیحی بتواند به درستی بحث های سکولار را استدلال کند و کم اهمیتی آنها را به درستی نشان دهد دیگر نمی توان به او برچسب «نادانی» زد. مسیحیانی که بحث ها و مطالب سکولار را خوانده اند و نسبت به آنها آگاهی دارند، می توانند مودبانه ایرادهای آنها را آشکار کنند و سرو صدای کلیشه ای آتئیست ها را بخوابانند. آگاهی و شناخت از عیسی مسیح سلاح است و اگر اجازه دهیم که عیسی مسیح طرز کار آن را به ما نشان دهد، غیر قابل شکست خواهیم بود.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه مسیحیان باید از ایمان خود در این دنیای ضد مسیحی دفاع کنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries