settings icon
share icon
سوال

آیا فرشتگان بال دارند؟

جواب


رایج ترین تصویر از فرشتگان، انسان هایی با بال هستند. این تصور کتاب مقدسی نیست. کتاب مقدس در اکثر موارد فرشتگان را شبیه انسان به تصویر کشیده است. با این وجود، به این معنی نیست که آنها در ذات و ماهیت هم شبیه انسان هستند.علاوه بر این، کتاب مقدس در موارد بسیار کمی فرشتگان را موجوداتی با بال توصیف کرده است. دو نوع فرشته در کتاب مقدس با بال توصیف شده اند: فرشتگان کروب (خروج فصل 25 آیه 20، حزقیال فصل 10) و فرشتگان سرافیم (اشعیا فصل 6). این دو نوع فرشته احتمالا در بالاترین رده فرشتگان قرار دارند. بنابراین برخی از فرشتگان بال دارند.

کتاب مقدس به ما می گوید فرشتگان موجوداتی روحانی هستند (عبرانیان فصل 1 آیه 14). توضیحات مربوط به فرشتگان کروب در حزقیال فصل 10 و سرافیم در اشعیا فصل 6 بسیار غیرعادی به نظر است. واضح است که حزقیال و اشعیا قادر به توصیف دقیق رویای خارق العاده خود از بهشت و فرشتگان نبوده اند. مشخص نیست که چرا فرشتگان به عنوان موجوداتی روحانی نیاز به بال دارند. یک موجود روحانی برای پرواز نیازی به بال ندارد. فرشتگان محدود به قوانین فیزیکی جهان نیستند.

بنابراین، آیا فرشتگان بال دارند؟ بله، برخی از آنها دارند. اما ما نباید توانایی های فرشتگان را محدود به درک خود از فرشتگان بالداری بکنیم که در کتاب مقدس توصیف شده اند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا فرشتگان بال دارند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries