settings icon
share icon
سوال

فرشتگان چه شکلی هستند؟

جواب


فرشتگان موجوداتی روحانی هستند (عبرانیان فصل 1 آیه 14)، پس شکل و ظاهر جسمانی ندارند. اما فرشتگان توانایی ظاهر شدن در جسم انسانی را دارند. در کتاب مقدس هر زمانیکه فرشتگان به شکل انسان درآمده اند ظاهرشان مانند یک مرد بوده است. در پیدایش فصل 18 آیه های 1 تا 19، خداوند همراه با دو فرشته به شکل مرد ظاهر شدند و با ابراهیم غذا خوردند. در کتاب مقدس متون زیادی وجود دارد که فرشتگان به شکل مرد ظاهر شده اند (یوشع فصل 5 آیه های 13 تا 14، مرقس فصل 16 آیه 5) ، و آنها هرگز به شکل زن ظاهر نشده اند.

در بقیه موارد، فرشتگان به شکلی غیر از ظاهر انسانی ولی زمینی دیده شده اند و ظاهرشان برای کسانی که آنها را دیده اند ترسناک بوده است. و معمولا اولین کلماتی که این فرشتگان به زبان می آوردند این بوده که "نترسید"، برای اینکه ترس شدید از دیدن آنها یک واکنش عادی بوده است. دو نگهبان قبرعیسی مسیح زمانیکه فرشته خداوند را دیدند از ترس مانند مردگان بر روی زمین افتادند (متی فصل 28 آیه 4). چوپانانی که در لوقا فصل 2 با دیدن فرشته و تابیدن نور جلال خدا در اطرافشان بسیار وحشت زده شدند.

یکی از ویژگیهای ظاهری فرشتگان این است که معمولا با بال توصیف می شوند. تصویر فرشته های نگهبان بر روی صندوق عهد همراه با بال است که تخت را پوشش داده است (خروج فصل 25 آیه 20). اشعیا فرشتگان بال داری (سرافیم) را در رویا دید که هر کدام 6 بال داشتند (اشعیا فصل 6 آیه 2). حزقیال نیز فرشتگان بال دار را در رویا دید. اشعیا فصل 6 آیه های 1 تا 2 فرشتگان را با ویژگی های انسانی مانند صدا، صورت و پا به تصویر می کشد. صدای فرشتگان که در حال سرود خواندن و پرستش خداوند هستند در متون دیگر کتاب مقدس نیز آمده است. یکی از کامل ترین توضیحات درباره فرشتگان در دانیال فصل 10 آیه های 5 تا 6 آمده است ،" وقتی به بالا نگاه كردم ناگهان مردی را ديدم كه لباس كتان پوشيده و كمربندی از طلای خالص به كمر بسته بود. بدن او مانند گوهر می‌درخشيد، صورتش برق می‌زد و چشمانش مثل شعله‌های آتش بود. بازوها و پاهايش مانند مفرغ صيقلی شده و صدايش شبيه غوغای گروه‌های بی‌شمار مردم بود". آن فرشته در آرامگاه عیسی مسیح نیز به همین شکل توصیف شده است، "صورت فرشته می‌درخشيد و لباسش مثل برف سفيد بود" (متی فصل 28 آیه 3).

فرشتگان به هر شکلی که هستند، باید بدانیم که موجوداتی بسیار زیبا می باشند. حزقیال به ما می گوید که زیبایی شیطان باعث شد تا مغرور و متکبر شود. علاوه بر این باید گفت که مخلوقاتی مانند فرشتگان در حضور خداوند هستند و انتظار می رود که دارای زیبایی خارق العاده ای باشند برای اینکه شکوه و جلال خداوند برهمه چیزهایی که اطراف او هستند انعکاس پیدا می کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

فرشتگان چه شکلی هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries