settings icon
share icon
سوال

آیا فرشتگان در بین ما هستند؟

جواب


مثال های بسیار زیادی در سرتاسر کتاب مقدس می بینیم که در آنها فرشتگان بخش جدایی ناپذیر برنامه خداوند هستند. این آیه به حضور فرشتگان در بین ما اشاره می کند: « فراموش نكنيد كه با غريبه‌ها مهربان باشيد و از ايشان پذيرايی كنيد، زيرا بعضی با اين كار، بی‌آنكه خودشان متوجه باشند، از فرشته‌ها پذيرايی كرده‌اند» (عبرانیان فصل 13 آیه 2). ملاقات ابراهیم با فرشتگانی که به شکل مرد به او ظاهر شدند یکی از مثال های بارز در این مورد است (پیدایش فصل 18). این آیه شاید حضور فرشتگان در میان ما را تایید می کند، اما از نظر گرامری به زمان گذشته اشاره می کند یعنی حضور آنها در میان ما در زمان حال عنوان نشده است.

ده ها مثال در کتاب مقدس از رویارویی انسان با فرشتگان وجود دارد، بنابراین می دانیم که خداوند از فرشتگان برای انجام کارهای خاصی می تواند استفاده کند. چیزی که ما به طور حتم از آن مطمئین نیستیم این است که نمی دانیم فرشتگان تا چه اندازه خود را در معرض دید مردم قرار می دهند. اطلاعات ما از فرشتگان بر اساس کتاب مقدس این موارد می باشند: آنها می توانند دستور بدهند (پیدایش فصل 16 آیه 9)، کمک کنند (دانیال فصل 6 آیه 22)، پیام خدا را به انسان برسانند (لوقا فصل 1 آیه 35)، در خواب و رویا حاضر شوند (دانیال فصل 10 آیه 13)، از مردم محافظت کنند (خروج فصل 23 آیه 20) و به انجام اهداف خدا کمک کنند.

ما می دانیم که خدا فرشتگان را آفرید و در برنامه خودش از آنها استفاده می کند. فرشتگان دارای ویژگی های شخصی هستند، چنانکه برخی از آنها نام دارند (مانند جبرئیل و میکائیل) و در سلسله مراتب خودشان دارای وظایف تعیین شده ای می باشند.

اما آیا آنها بین ما حضور دارند؟ اگر خداوند از آنها در برنامه خودش برای انسان استفاده می کند، پس قطعا برای انجام کار خداوند می توانند در میان ما حضور داشته باشند. فرشتگان در کتاب پیدایش و مکاشفه نام برده شده اند و شاهد خلقت هستی نیز بوده اند (ایوب فصل 38 آیه 7). بر اساس کتاب مقدس، خداوند از فرشتگان از همان ابتدای خلقت استفاده کرده است و در آخر زمان نیز استفاده خواهد کرد. این امکان وجود دارد که بسیاری از مردم بدون اینکه متوجه شده باشند، یک فرشته را دیده و یا ملاقات کرده باشند.

تنها دلیل حضور فرشتگان در میان ما انجام وظایف تعیین شده از طرف خداوند است. کتاب مقدس از ارواح پلیدی صحبت می کند که فقط برای خرابکاری دور زمین می چرخند (متی فصل 12 آیه های 43 تا 45). شیطان و ارواح پلیدش احتمالا می توانند مانند فرشتگان مقدس به صورت فیزیکی هم ظاهر شوند. هدف شیطان، فریب و کشتن است. شیطان خود را به شکل فرشته روشنایی در می آورد (دوم قرنتیان فصل 11 آیه 14).

یک نکته بسیار مهم: فرشتگان را نباید پرستش کرد (کولسیان فصل 2 آیه 18). آنها فقط موجوداتی هستند که خواست خدا را انجام می دهند، و خودشان را مانند ما خدمتگزاران مسیح می دانند (مکاشفه فصل 22 آیه 9).

بدون توجه به اینکه واقعا فرشتگان را می بینیم یا نه، باید به این نکته توجه داشته باشیم که ما نجات را از طریق ایمان به عیسی مسیح بدست می آوریم. او فراتر از همه فرشتگان و انسانهاست، و تنها او شایسته پرستش است: «تو تنها خداوند هستی. آسمانها و ستارگان را تو آفريدی؛ زمين و دريا و موجودات آنها را تو به وجود آوردی؛ تو به همهٔ اينها حيات بخشيدی. تمام فرشتگان آسمان، تو را سجده می‌كنند» (نحمیا فصل 9 آیه 6).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا فرشتگان در بین ما هستند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries