settings icon
share icon
سوال

فرشته شناسی چیست؟

جواب


فرشته شناسی علم مطالعه و تحقیق در مورد فرشتگان است. امروزه دیدگاه های غیر کتاب مقدسی زیادی در مورد فرشتگان وجود دارد. برخی معتقدند که فرشتگان انسان هایی هستند که مرده اند. برخی دیگر معتقدند که فرشتگان منبع غیر شخصی (غیر جسمانی) قدرت هستند. و بعضی دیگر نیز در کل منکر وجود فرشتگان می شوند. درک کتاب مقدسی از فرشته شناسی، این عقاید غلط را تصحیح می کند. فرشته شناسی به ما آن چیزی را می گوید که کتاب مقدس درباره فرشتگان بیان می کند . فرشته شناسی به مطالعه چگونگی ارتباط فرشتگان با انسان و خدمت برای انجام اهداف خدا می گویند. برخی از موارد مهم در رابطه با فرشته شناسی عبارتند از:

کتاب مقدس درباره فرشتگان چه می گوید؟ فرشتگان موجوداتی کاملا متفاوت از انسان هستند. انسان ها پس از مرگ به فرشته تبدیل نمی شوند. فرشتگان هرگز انسان نبوده و نخواهند شد. خدا همانگونه که انسان را خلق کرد، موجوداتی دیگر با نام فرشتگان را نیز خلق کرد.

فرشتگان مرد هستند یا زن؟ کتاب مقدس الزاما از جنس خاصی درباره فرشتگان حمایت نمی کند و به طور مشخص جنسیت آنها را تعیین نکرده است. کتاب مقدس در متن خود برای اشاره به فرشتگان از جنسیت مرد استفاده کرده است (پیدایش فصل 19 آیه های 10 و 12، مکاشفه فصل 7 آیه 2 ، مکاشفه فصل 8 آیه 3 ، مکاشفه فصل 10 آیه 7).

آیا فرشته نگهبان وجود دارد؟ شکی نیست که فرشتگان خوب برای حفاظت از ایمانداران کمک می کنند، اطلاعات را آشکار می کنند، مردم را راهنمایی می کنند و در کل به فرزندان خدا خدمت می کنند. سوال مشکل این است که آیا هر شخصی و یا هر ایمانداری دارای یک فرشته مختص به خود است؟

فرشته خداوند کیست؟ هویت دقیق "فرشته خداوند" در کتاب مقدس آورده نشده است. با این وجود، سرنخ های زیادی در ارتباط با هویت او وجود دارند.

کروبی ها چه هستند؟ آیا فرشته هستند؟ کروبی ها فرشتگانی هستند که خداوند را عبادت و ستایش می کنند. علاوه بر خواندن سرود و پرستش خداوند، شکوه و جلال خدا و حضور همیشگی او با فرزندانش را یادآوری می کنند.

سرافی ها چه هستند؟ آیا فرشته هستند؟ اشعیا فصل 6 تنها جایی در کتاب مقدس است که مشخصا به سرافی ها اشاره کرده است. سرافی (سوزندگان) موجوداتی از نوع فرشته هستند که با خواب اشعیا درباره خدا در معبد ارتباط دارند.

فرشته شناسی، دیدگاه خدا در مورد فرشتگان را به ما می آموزد. فرشتگان مخلوقاتی می باشند که خدا را پرستش و اطاعت می کنند. خداوند گاهی اوقات فرشتگان را برای دخالت در مسیر زندگی انسان می فرستد. فرشته شناسی به ما کمک می کند تا نبرد بین فرشتگان خداوند با شیطان و ارواح پلید او را بشناسیم. درک صحیح از فرشته شناسی بسیار مهم است. وقتی به این درک می رسیم که فرشتگان نیز مانند ما از مخلوقات خداوند هستند متوجه می شویم که عبادت کردن فرشتگان و دعا به آنها در واقع دزدیدن و نادیده گرفتن شکوهی است که فقط منحصر به خود خداوند است. این خداوند بود، نه فرشتگان، که پسرش را فرستاد تا برای ما بمیرد، کسی که ما را دوست دارد و برایش اهمیت داریم و تنها کسی است که سزاوار پرستش و تحسین می باشد.

عبرانیان فصل 1 آیه 14 یک آیه کلیدی در مورد فرشته شناسی است، "زيرا فرشته‌ها فقط روح‌هايی خدمتگزار هستند، و برای كمک و مراقبت از كسانی فرستاده می‌شوند كه مايلند نجات الهی را دريافت نمايند".

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

فرشته شناسی چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries