settings icon
share icon
سوال

آیا فرشته مرگ وجود دارد؟

جواب


مفهوم "فرشته مرگ" در ادیان مختلف ارائه شده است. فرشته مرگ به نام های سمائیل، ساریئل یا عزرائیل در یهودیت، ملک الموت در اسلام، یاما یا یاماراج در هندوئیسم شناخته می شوند و در فرهنگ عامه به شکل اسکلت شنل پوشی است که داس بر دست دارد. در اسطوره شناسی های مختلف، فرشته مرگ به شکل های متفاوتی از جمله اسکلت شنل پوش داس به دست، یک زن بسیار زیبا یا یک بچه به تصویر کشیده شده است. با اینکه جزئیات در مورد هر یک فرق می کند اما همه آنها به یک مفهوم اصلی اشاره دارند، فرشته مرگ هنگامی به سراغ یک فرد می رود که زمان مرگش فرا رسیده باشد که یا خود آن فرشته جان آن شخص را می گیرد و یا شاهد مرگ او می باشد و هدف او بردن جان آن شخص به دنیای مردگان است.

مفهوم "فرشته مرگ" در کتاب مقدس آموزش داده نمی شود. در هیچ جایی از کتاب مقدس از فرشته ای نام برده نشده که مسئول گرفتن جان و یا شاهد مرگ کسی باشد. دوم پادشاهان فصل 19 آیه 35 از فرشته ای حرف می زند که جان 185 هزار تن آشوری که به اسرائیل حمله کردند را گرفت. برخی نیز کشته شدن فرزندان ارشد مصر در کتاب خروج فصل 12 را کار یک فرشته می دانند. اگرچه این امکان وجود دارد اما کتاب مقدس کشته شدن این فرزندان ارشد را به یک فرشته نسبت نداده است. کتاب مقدس درباره فرشتگانی که با دستور خدا باعث مرگ شده اند سخن می گوید اما هیچ متنی وجود ندارد یک فرشته خاص را مسئول مرگ بداند.

فقط خداوند بر زمان مرگ ما کنترل دارد. هیچ فرشته یا دیوی نمی تواند باعث مرگ ما قبل از زمان تعیین شده توسط خداوند شود. بر اساس رومیان فصل 6 آیه 23 و مکاشفه فصل 20 آیه های 11 تا 15، مرگ یعنی جدایی روح (جان) از بدن (مرگ فیزیکی) و در مورد غیرایمانداران، مرگ یعنی جدایی ابدی از خداوند (مرگ ابدی) می باشد. مرگ یک رویداد است نه یک فرشته، دیو، یک شخص یا هر چیز دیگری. فرشتگان می توانند باعث مرگ ما شوند (با دستور خداوند) و یا در اتفاقات پس از مرگ دخیل باشند اما چیزی یا کسی به عنوان "فرشته مرگ" وجود ندارد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا فرشته مرگ وجود دارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries