settings icon
share icon
سوال

آیا داشتن مجسمه یا تندیس فرشته اشتباه است؟

جواب


مجسمه های فرشتگان در ذات خود ایرادی ندارند. دیدگاه یک شخص در مورد آن مجسمه چیزی است که می تواند ایراد داشته باشد. تنها دلیلی که داشتن مجسمه فرشتگان می تواند اشتباه باشد این است که یک فرد از آن مجسمه بت بسازد، به آن دعا کند و آن را بپرستد که خداوند این کار را ممنوع کرده است (اول سموئیل فصل 12 آیه 21). ما فرشتگان یا مجسمه های آنها را پرستش نمی کنیم. فقط خداوند شایستگی پرستش را دارد (مزامیر فصل 99 آیه 5، لوقا فصل 4 آیه 8). و ما باید فقط به او تکیه کنیم (مزامیر فصل 9 آیه 10). کتاب مقدس مخالفت خود را بسیار محکم درباره مجسمه ها و تندیس های مذهبی اعلام می کند. در نتیجه، مسیحیان باید خیلی مراقب باشند تا هرگز اجازه ندهند یک تصویر فرشته و یا عیسی مسیح، شمایل تولد عیسی مسیح و غیره به یک دام تبدیل شود و یا موجب حواس پرتی آنها شود.

داشتن مجسمه فرشتگان و یا هر موجود دیگری گناه نمی باشد اما در عین حال نباید به آنها قدرت ماورای طبیعی نسبت داد و یا اجازه دهیم تا زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار دهند. هیچ مجسمه ای نمی تواند ما را از بلا محفوظ نگه دارد، خوش شانسی برای ما به ارمغان بیاورد و یا هر تاثیر دیگری بر ما بگذارد. چنین عقایدی خرافات محض هستند که هیچ جایی در زندگی یک مسیحی ندارند. خرافه پرستی و بت پرستی به یکدیگر مرتبط می باشند، و بت پرستی بر اساس کتاب مقدس مجاز نیست و هر کسی که بت پرستی کند هرگز وارد پادشاهی خداوند نخواهد شد (مکاشفه فصل 21 آیه 27).

همچنین باید نسبت به این حقیقت آگاهی داشته باشیم که ما چیزی درباره چهره واقعی فرشتگان نمی دانیم. مجسمه ها فقط تصور سازنده آن از ظاهر فرشتگان است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا داشتن مجسمه یا تندیس فرشته اشتباه است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries